Porażki w ligach centralnych i wysoka wygrana juniorów młodszych – takich rezultatów dostarczył weekend w wykonaniu młodzieżowych zespołów niebiesko-czerwonych.
W miniony weekend zespół juniorów występujący w grupie zachodniej Centralnej Ligi Juniorów grał prestiżowy mecz z aspirującym do walki o medale mistrzostw Polski Lechem Poznań. Prestiżu spotkaniu dodawał fakt, że mecz odbył się na stadionie przy ul. Oleskiej, a nie jak to zwykle bywało w Centrum Sportu przy ul. Północnej.

Odra z rywalem naszpikowanym reprezentantami Polski w różnych rocznikach przegrała 2:4 (1:2). Zagrała jednak bardzo przyzwoicie i choć porażka była zasłużona, to jednak niebiesko-czerwoni tanio skóry nie sprzedali. Nie zraziło ich to, że zagrali bez dwóch ważnych dla drużyny piłkarzy: lewego obrońcy Pawła Graczyka (choroba) i defensywnego pomocnika Jakuba Pietrakowskiego (pauzował za kartki).

Goście wyszli na prowadzenie w 11. min, ale w 16. było już 1:1. Z lewej strony ładnie uwolnił się Sebastian Bryłka, a po jego zagraniu sprytnym strzałem gola zdobył Dawid Miroszka. W 24. min idealną okazję miał Denis Smolarek. Spudłował jednak w sytuacji sam na sam z golkiperem “Kolejorza”. W 39. min goście nie wykorzystali rzutu karnego (piłka trafiła w słupek), ale w 42. min zdobyli drugą bramkę. Gol na 3:1 dla nich w 64. min nie zakończył emocji, bo po chwili bramkę kontaktową zdobył Mateusz Suchodolski. Odra starała się doprowadzić do remisu, dwa razy było groźnie pod bramką Lecha, ale nie udało się skierować piłki do siatki. Przyjezdni też mieli kilka okazji, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się Maciej Styrczula. W 87. min skapitulował jednak po raz czwarty.

Odra Opole – Lech Poznań 2:4 (1:2)
0:1 Adamczak – 11., 1:1 Miroszka – 16., 1:2 Szymczak – 42., 1:3 Tupaj – 64., 2:3 Suchodolski – 67., 2:4 Tupaj – 87.
Odra: Maciej Styrczula – Bateńczuk, Kopek, Lisoń, Chodorek, Wójciak (71. Kozłowski) – Kram, Wacławczyk (58. Machnik), Miroszka (81. Olejnik), Bryłka – Smolarek (46. Suchodolski).
Trenerzy Grzegorz ZMUDA i Tomasz COPIK.

Wyniki i tabela gr. zachodniej Centralnej Ligi Juniorów – TUTAJ.

W następnym meczu podopieczni trenerów Zmudy i Copika zagrają w sobotę 28 kwietnia na wyjeździe z Chrobrym Głogów.

WYSOKIE I WAŻNE ZWYCIĘSTWO JUNIORÓW MŁODSZYCH
W meczu na szczycie Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych (roczniki 2001-02) Odra pokonała na wyjeździe MKS Kluczbork 5:0 (2:0). Obie drużyny miały przed szóstą kolejką wiosennych zmagań tyle samo punktów – 13. Opolanie wygrywając na trudnym terenie zrobili poważny krok w kierunku ostatecznego zwycięstwa w lidze wojewódzkiej, które da prawo gry w barażach o Centralną Ligę Juniorów Młodszych.

MKS Kluczbork – Odra Opole 0:5 (0:2)
0:1 Machnik – 23., 0:2 Pudlik – 36. (karny), 0:3 Matysek – 41., 0:4 Matysek – 51., 0:5 Kawala – 78.
Odra: Maciej Styrczula (65. Jurewicz) – Zaremba, Kolczyk, Kowalski, Gebauer (60. Konowalczyk) – Kupis (41. Ogórek), Pudlik (50. Dziwański), Mikołaj Styrczula (60. Wencel), Kawala – Machnik (41. Matysek), Sluga.
Trenerzy Marek DURAJ i Grzegorz BRYŁKA.

Wyniki i tabela Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych – TUTAJ.

Kolejny mecz zespół juniorów młodszych zagra w Centrum Sportu przy ul. Północnej w niedzielę 29 kwietnia o godz. 11.00. Przeciwnikiem będzie Śląsk Łubniany.

NIESKUTECZNOŚĆ DROGO KOSZTUJE
Drużyna trampkarzy Odry (rocznik 2003) przegrała u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:2 (1:2).
– Bardzo szkoda tego meczu – mówił trener naszej ekipy Tomasz Piwowarczyk. – Mieliśmy dużą przewagę, ale brakowało nam skuteczności. To drugi z rzędu taki mecz, bo w poprzednim w Częstochowie z Rakowem też nie potrafiliśmy wykorzystywać dogodnych okazji.

Odra Opole – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (1:2)

Bramka dla Odry: Jaszczyk (18. min)
Odra: Sapielak – Rychlik, Jadeszko (60. Górniak), Kłosowski, Szota – Surzyn, Gandziarowski, Maciej Wróbel, Kaczka – Jaszczyk, Dąbrowski (58. Michał Wróbel). Trenerzy Tomasz Piwowarczyk i Marek Tracz.

Wyniki i tabela gr. III Centralnej Ligi Trampkarzy – TUTAJ.
Następny mecz drużyna trampkarzy zagra w najbliższą sobotę na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

foto: Mirosław Szozda