Na mocy porozumienia, jakie zawarł nasz klub z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Opolu, od rundy wiosennej cztery drużyny dotychczas występujące w rozgrywkach jako MKS MOSiR Opole będą grać jako Odra Opole.

Chodzi o dwa zespoły: juniorów młodszych (do lat 17, a więc rocznik 2001-02) oraz o dwa trampkarzy (do lat 15, roczniki 2003-04). W miniony weekend dwie z tych ekip zainaugurowały wiosenne zmagania.

Drużyna juniorów młodszych jesienią występowała w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17, ale zajęła w niej przedostatnie 7. miejsce i razem ze Stalą Brzeg zgodnie z regulaminem spadła do ligi wojewódzkiej. W niej zmagania zaczęła od wyjazdowego zwycięstwa. W Głuchołazach wygrała 3:0 (0:0) z ekipą miejscowego Hattricku. Bramki dla Odry zdobyli: Dominik Paliszewski dwie oraz Dawid Zaremba.

Odra grała w składzie: Jurewicz (70. Jaroszko) – Dziwański (56. Konowalczyk), Kowalski, Kolczyk, Zaremba (56. Surmacz) – Jasiński, Pudlik, Ogórek (41. Aniszewski), Paliszewski – Wrzeciono (41. Połczan), Matysek.

Drużynę tę prowadzą trenerzy Grzegorz Bryłka i Marek Duraj. Obaj zgodnie podkreślają, że celem jest zwycięstwo w lidze wojewódzkiej. Pierwsze miejsce w końcowej tabeli po tej rundzie (16 kolejek) da prawo gry w barażu o awans do Centralnej Ligi Juniorów Młodszych na jesień. Nasi piłkarze oprócz wspomnianego Hattricka i Stali Brzeg za rywali w zmaganiach wojewódzkich będą mieli: Pogoń Prudnik, Sokół Niemodlin, Śląsk Łubniany, Chemika Kędzierzyn-Koźle, Pomologii Prószków i MKS-u Kluczbork.

Więcej o rozgrywkach – TUTAJ.

Od porażki wiosenne rozgrywki zaczęli natomiast trampkarze prowadzeni przez trenerów Tomasza Piwowarczyka i Marka Tracza z rocznika 2003. W pierwszej wiosennej kolejce ulegli u siebie Śląskowi Wrocław 0:4 (0:3), z którym to jesienią dwa razy wygrali. Usprawiedliwieniem po części tej porażki może być fakt, że nasz zespół zagrał bez czterech podstawowych piłkarzy. Wszyscy ze względów proceduralnych nie mogli wystąpić w tym spotkaniu.

Odra grała w zestawieniu: Sapielak – Rychlik, Kłosowski, Michał Wróbel, Tomala, Surzyn, Kostuś, Maciej Wróbel, Kaczka, Jaszczyk, Rubak. Na zmiany wchodzili: Wojakowski, Muzyka, Napieralski, Górniak, Dąbrowski, Starzecki, Głuszkiewicz.

Opolanie w wiosennych zmaganiach (łącznie 14 kolejek) zagrają, oprócz Śląska Wrocław, jeszcze także z: Falubazem Zielona Góra, KS-em Żory, Podbeskidziem Bielsko-Biała, Zagłębiem Lubin, Miedzią Legnica i Rakowem Częstochowa. Jesienią w mocnej stawce zajęli 3. miejsce. Najlepsze było Zagłębie (42 punkty w 14 meczach, a więc komplet), drugi był Raków (28 pkt), a zespół z Opola miał 25 „oczek”.

Więcej o rozgrywkach – TUTAJ.

foto: Mirosław Szozda