Prezentujemy wyniki zespołów młodzieżowych i juniorskich Odry, uzyskane w miniony weekend.
Porażka juniorów z Chrobrym

Nasza pierwsza drużyna swój mecz grała z ekipą z Głogowa, a z Chrobrym zmierzył się też występujący w Centralnej Lidze Juniorów zespół prowadzony przez trenerów Grzegorza Zmudę i Tomasza Copika. W Głogowie przegrał on 1:4.
– Paradoksalnie był to jeden z naszych najlepszych występów – mówił trener Copik. – Dużo graliśmy piłką. Niestety nie przełożyło się to na wynik. Przeciwnicy byli znacznie skuteczniejsi.
Przy stanie 0:0 piłka znalazła się w bramce Chrobrego po strzale Dawida Miroszki, ale arbiter nie uznał gola, oceniając, że będący na spalonym Denis Smolarek, choć nie dotknął futbolówki, to jednak zbyt mocno absorbował bramkarza rywali. W 60. min Miroszka zdobył kontaktową bramkę, która jak się później okazało była też honorową.

Chrobry Głogów – Odra Opole 4:1 (1:0)
1:0 Pietrzczyk – 17., 2:0 Dybizbański – 53., 2:1 Miroszka – 60., 3:1 Siudak – 73., 4:1 Kotyla – 86.
Odra: Maciej Styrczula – Bateńczuk, Lisoń, Chodorek, Wójciak – Kram (75. Kozłowski), Pietrakowski, Wacławczyk (75. Olejnik), Miroszka, Bryłka – Smolarek (63. Machnik).
Trenerzy Grzegorz Zmuda i Tomasz Copik.

Następny mecz nasi juniorzy zagrają w sobotę o godz. 12.00. U siebie (na stadionie przy ul. Oleskiej) podejmą ostatnią w tabeli Wartę Gorzów. Wyniki i tabela grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów – TUTAJ.

Wynik rozstrzygnięty do przerwy
Zespół juniorów młodszych (do lat 17) w ostatnim meczu pierwszej rundy wiosennych zmagań w lidze wojewódzkiej pokonał u siebie Śląsk Łubniany 3:1. Wszystkie trzy gole nasza ekipa zdobyła w pierwszej odsłonie. Na półmetku zmagań ekipa prowadzona przez trenerów Marka Duraja i Grzegorza Bryłkę przewodzi w tabeli z przewagą dwóch punktów nad Pomologią Prószków. Celem jest wygrana w lidze wojewódzkiej, która da prawo gry w barażu o awans do Centralnej Ligi Juniorów Młodszych.

Odra Opole – Śląsk Łubniany 3:1 (3:0)
1:0 Matysek – 2., 2:0 Kolczyk – 20., 3:0 Matysek – 39., 3:1 Leckner – 61.
Odra: Jurewicz – Gebauer, Kolczyk, Wencel, Dziwański (41. Konowalczyk) – Kupis, Ogórek, Mikołaj Styrczula, Kawala (41. Jasiński) – Sluga, Matysek.
Trenerzy Marek Duraj i Grzegorz Bryłka.

W następnym spotkaniu niebiesko-czerwoni zmierzą się w niedzielę 6 maja o godz. 11.00 z Hattrickiem Głuchołazy. Mecz odbędzie się w Centrum Sportu przy ul. Północnej. Komplet wyników i tabela Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych – TUTAJ.

Nikła przegrana we Wrocławiu
Zespół trampkarzy (rocznik 2003) nie sprostał w meczu 8. kolejki rundy wiosennej Centralnej Ligi Trampkarzy ekipie Śląska Wrocław. Po wyrównanym meczu uległ jej na wyjeździe 0:1 (0:0). Niestety nasi zawodnicy, mimo kilku okazji strzeleckich, nie byli w stanie zmusić do kapitulacji bramkarza Śląska.

Śląsk Wrocław – Odra Opole 1:0 (0:0)
1:0 Dachnowski – 51.
Odra: Sapielak – Rychlik (75. Dąbrowski), Głuszkiewicz, Jadeszko, Szota – Surzyn (79. Tomala), Gandziarowski, Maciej Wróbel, Kaczka – Jaszczyk, Rubak (56. Kostuś).
Trenerzy Tomasz Piwowarczyk i Marek Tracz.

Kolejny mecz nasi 15-latkowie zagrają w najbliższą sobotę ze zdecydowanie najlepszym w grupie trzeciej Centralnej Ligi Trampkarzy Zagłębiem Lubin. Początek spotkania o godz. 14.00. Wyniki i tabela gr. 3 Centralnej Ligi Trampkarzy – TUTAJ.

Cztery punkty w dorobku
Dwa mecze rozegrali w minionym tygodniu zawodnicy z drugiej drużyny naszych trampkarzy (rocznik 2004), którzy w opolskiej lidze trampkarzy rywalizują z rywalami o rok starszymi. Najpierw w zaległym spotkaniu pokonali na wyjeździe MKS Kluczbork 8:0 (2:0), a potem bezbramkowo (niecodzienny wynik jak na trampkarzy) zremisowali na wyjeździe z Piastem Strzelce Opolskie. W tabeli podopieczni trenerów Wojciecha Mielnika i Krzysztofa Chełpy na półmetku rozgrywek rundy wiosennej prowadzą z przewagą trzech punktów nad Pomologią Prószków.

MKS Kluczbork – Odra II Opole 0:8 (0:2)
Bramki dla Odry: Bober i Mrozek po 2, Palmer, Drescher, Kopacz, Paszkowski.
Odra: Wojakowski – Pietras, Babijczuk, Palmer, Stolarewski – Duda, Zarzycki, Rutkowski, Drescher – Paszkowski, Bober. Na zmiany wchodzili (w tej lidze zmiany są lotne): Chadała – Danielak, Mrozek, Śliwiński, Witkowski. Trenerzy Wojciech Mielnik i Krzysztof Chełpa.

Piast Strzelce Opolskie – Odra II Opole 0:0
Odra: Chadała – Pietras, Babijczuk, Palmer, Stolarewski – Zarzycki, Rutkowski, Śliwiński, Drescher – Paszkowski, Bober. Na zmiany wchodzili: Wieszołek – Michalak, Lake, Sługocki, Danielak, Kopacz. Trenerzy Wojciech Mielnik i Krzysztof Chełpa.

Następna kolejka zaplanowana jest na wtorek 1 maja. Mecz naszej drużyny z MKS-em Kluczbork u siebie został jednak przełożony na 22 maja. Tym samym najbliższym rywalem będzie Hattrick Głuchołazy. Ten mecz nasi 14-latkowie zagrają na wyjeździe 4 maja. Wyniki i tabela Opolskiej Ligi Trampkarzy – TUTAJ.

foto: Mirosław Szozda