W przeddzień Dnia Dziecka zawodnicy Akademii Odry Opole z rocznika 2008 wraz z trenerem oraz zawodnikami pierwszej drużyny Szymonem Skrzypczakiem i Aleksandrem Kowalskim odwiedzili Oddział Chirurgii Dziecięcej w Wojewódzkim Centrum Medycznym na Witosa.

Wszystko to dzięki mamie Michała, Pani Agnieszce, która wyszła z inicjatywą, skontaktowała się ze szpitalem i zorganizowała zbiórkę zabawek, gier oraz książek, które zostały wręczone wszystkim dzieciom na Oddziale.

Zostaliśmy ciepło przywitani przez panią Dorotę Wockę, która jest oddziałową pielęgniarek oraz ordynatora oddziału chirurgii dziecięcej Pana Ryszarda Noparlika. W czasie spotkania z dziećmi chłopcy opowiadali jak wyglądają treningi w Akademii, czym poza grą w piłkę się zajmują, jakie są ich zainteresowania oraz jak potrafią pogodzić naukę wraz z treningami. Także Szymon oraz Olek, którzy na co dzień reprezentują barwy pierwszej drużyny Odry Opole opowiedzieli jak wygląda dzień zawodowego piłkarza, jak się przygotowują do treningów oraz ważnych meczów. Pod koniec naszej wizyty rozdaliśmy dzieciom obecnym na oddziale zabawki, gry oraz inne rzeczy, które przygotowali rodzice naszych chłopaków z Akademii. Trzeba przyznać że było tego dość sporo – relacjonował trener Maciej Radyjowski.

Cieszymy się że możemy pomagać innym, a w szczególności dzieciom, które doświadczył los i nie mogą w pełni cieszyć się ze swojego dzieciństwa. Mamy nadzieję, że chociaż w małym stopniu i choć na chwilę odciągnęliśmy je od tej całej otoczki związanej ze szpitalem i wszystkie zabawki jakie zebrali moi zawodnicy sprawią im trochę frajdy. Ogromne podziękowania należą się Pani Agnieszce, która zorganizowała całą akcję oraz wszystkim rodzicom, ponieważ wszyscy spisali się na medal! – podsumował trener Maciej.

[foto-wlasne]