Było to jedenaste spotkanie kontrolne Odry Opole podczas tegorocznej zimy.

Po dwóch kolejnych wygranych meczach, ze Stalą Brzeg oraz Chrobrym Głogów, apetyty w Opolu były bardzo duże. Niestety Odra zalicza piątą porażkę w jedenastym meczu sparingowym. Aktualny bilans „niebiesko-czerwonych” to pięć zwycięstw, tyle samo porażek i jeden remis.

Dla gospodarzy, którzy już za tydzień rozpoczynają zmagania w pierwszej lidze, była to swoista próba generalna. Wypadła bardzo korzystnie, a wysokie zwycięstwo z Odrą z pewnością cieszy piłkarzy, sztab szkoleniowy i przede wszystkim kibiców.

W tej części spotkania Odra nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji, a mimo kilku świetnych interwencji Tobiasz Weinzettel dwukrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki.

Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył związany z MKSem nieprzerwanie od sezonu 2008/2009 Rafał Niziołek. Chwilę przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się nowy zawodnik MKSu – Egipcjanin Mohamed Essam.

Druga połowa przebiegła bez większych emocji, a MKS w 83. minucie ustalił wynik spotkania za sprawą gola Kubiaka.

Przed Odrą jeszcze dwa, ostatnie mecze kontrolne, które drużyna rozegra w Opolu. W środę zmierzy się z Polonią Bytom, natomiast za tydzień w sobotę jej przeciwnikiem będzie Ślęza Wrocław.[grafika-wlasne]