W miniony weekend nie tylko Nice 1 liga zakończyła rozgrywki. Za nami sezon w klasie okręgowej i Centralnej Lidze Juniorów, gdzie mieliśmy swoje zespoły.

Zostali na 13. pozycji
Na pożegnanie z sezonem drużyna rezerw uległa na wyjeździe ekipie Piomaru 0:2. Nie udało się więc poprawić 13. lokaty w tabeli II grupy opolskiej „okręgówki”. Daje ona jednak utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym. Do klasy A spadły bowiem trzy najsłabsze zespoły.

Piomar Tarnów Opolski Przywory – Odra II Groszmal Opole 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Jaworski – 51., 2:0 Doliński – 89.
Odra II: M. Styrczula – Czmielewski, M. Swendrowski, T. Swendrowski, Ogonowski – Lewandowski (75. Kurpierz), Pietruszka, Idziak, Twardawa (60. Fiec), Mętel (82. Rachwał) – Matejka. Trener Łukasz Twardawa.
Wyniki i końcowa tabeli II grupy klasy okręgowej – TUTAJ.

Spadli na 14. lokatę
W ostatnim występie w Centralnej Lidze Juniorów podopieczni trenerów Grzegorza Zmudy i Tomasza Copika ulegli sąsiadowi z tabeli – Salosowi Szczecin 1:3 (1:1) i w końcowej tabeli spadli z 13. na 14. lokatę. Nasz zespół już w zasadzie na początku rundy wiosennej stracił szanse na utrzymanie w zreforomowanej CLJ-ce. Od nowego sezonu będzie tylko jedna ogólnopolska grupa, a drużyna Odry grać będzie w wojewódzkiej lidze juniorów.

Odra Opole – Salos Szczecin 1:3 (1:1)
1:0 Machnik – 22., 1:1 Koksa – 26., 1:2 Kalenik – 63., 1:3 Kisły – 65.
Odra: Turek – Bateńczuk, Chodorek, Lisoń, Wójciak – Kram (65. Smolarek), Pietrakowski (80. Olejnik), Wacławczyk (55. Suchodolski), Machnik (80. Mikołaj Styrczula), Bryłka – Miroszka. Trenerzy Grzegorz Zmuda i Tomasz Copik.
Wyniki i końcowa tabela grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów – TUTAJ.

Potwierdzili supremację w lidze
Drużyna juniorów młodszych (rocznik 2001 i 2002) pokonując wysoko MKS Kluczbork 6:0 (2:0) zapewniła sobie zwycięstwo w lidze wojewódzkiej i grę w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. Tam rywalem będzie Warta Gorzów. Pierwszy mecz w Gorzowie 23 czerwca, rewanż w Opolu cztery dni później. Zwycięzca tej pary awansuje do grona 32 najlepszych drużyn w kraju w tej kategorii wiekowej. Tymczasem w lidze wojewódzkiej naszym 17-latkom został do rozegrania jeszcze mecz na wyjeździe ze Śląskiem Łubniany. Odbędzie się on w niedzielę 10 czerwca.

Odra Opole – MKS Kluczbork 6:0 (2:0)
1:0 Gebauer – 31., 2:0 Pudlik – 40. (karny), 3:0 Matysek – 41., 4:0 Kupis – 61., 5:0 Gebauer – 63., 6:0 Kupis – 79.
Odra: Jurewicz – Zaremba (54. Dziwański), Wencel (54. Surmacz), Kowalski, Gebauer – Kawala (60. Kupis), Pudlik, Ogórek, Mikołaj Styrczula (41. Matysek), Jasiński – Wrzeciono. Trenerzy Marek Duraj i Grzegorz Bryłka.
Wyniki i tabela Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych – TUTAJ.

Cenna wygrana z Rakowem
Grający w Centralnej Lidze Trampkarzy podopieczni trenerów Tomasza Piwowarczyka i Marka Tracza z rocznika 2003 pokonali wyżej sklasyfikowany Raków Częstochowa 2:1 (0:0). Wszystkie bramki padły w krótkim odstępie czasu. W sobotę 9 czerwca nasza drużyna zakończy sezon wyjazdowym meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jeśli go wygra, to przeskoczy Podbeskidzie w tabeli i zostanie sklasyfikowana na miejscach 17-20 w Polsce w kategorii do lat 15. Jeśli się nie uda wygrać, będą to lokaty w przedziale 21-24. W przyszłym sezonie rocznik 2003 będzie to już kategoria juniora młodszego. Nasi 15-latkowie ściskają więc kciuki za nieco starszych kolegów, by udało im się awansować do Centralnej Ligi Juniorów Młodszych po barażach z Wartą Gorzów.

Odra Opole – Raków Częstochowa 2:1 (0:0)
1:0 Jaszczyk – 52., 2:0 Rubak – 55., 2:1 Błasik – 59.
Odra: Sapielak – Rychlik, Gandziarowski, Kłosowski, Szota – Surzyn (60. Muzyka), Michał Wróbel, Maciej Wróbel, Kaczka (80. Tomala) – Rubak (60. Kostuś), Jaszczyk. Trenerzy Tomasz Piwowarczyk i Marek Tracz.
Wyniki i tabela grupy 3 Centralnej Ligi Trampkarzy – TUTAJ.

Bezbramkowo
Mający już pewne 1. miejsce w Wojewódzkiej Lidze Trampkarzy zespół prowadzony przez trenerów Wojciecha Mielnika i Krzysztofa Chełpę w przedostatnim meczu zremisował 0:0 z Pomologią Prószków. W ostatnim swoim meczu drużyna złożona z zawodników z rocznika 2004 (a więc rok młodsza od większości rywali) zagra w piątek 8 czerwca u siebie z Piastem Strzelce Opolskie. Początek spotkania o godz. 18.00. W przyszłym sezonie nasi 14-latkowie grać będą w Centralnej Lidze Trampkarzy, gdzie teraz grają ich o rok starsi koledzy.

Odra II Opole – Pomologia Prószków 0:0
Odra II: Wojakowski – Stolarewski, Babijczuk, Pietras, Palmer – Drescher, Duda, Rutkowski, Kopacz – Paszkowski, Bober. Na zmiany wchodzili (w tej lidze zmiany są lotne): Wieszołek, Chadała – Michalak, Sługocki, Lake, Danielak, Witkowski. Trenerzy Wojciech Mielnik i Krzysztof Chełpa.
Wyniki i tabela Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy – TUTAJ.

foto: Mirosław Szozda