W 31. kolejce Fortuna 1 Liga pokonujemy na własnym stadionie Miedź Legnica 2:1.

W porównaniu do meczu z Górnikiem Łęczna w Odrze doszło do sześciu zmian podstawowym składzie. Kontuzję wyeliminowały m.in. Piotra Żemłę, Krzysztofa Janusa oraz Macieja Wróbla. Początek spotkania to optyczna przewaga Odry. W 5. minucie z prawej strony boiska uderzał Adam Żak, jednak bardzo niecelnie. Dwie minuty później z lewej strony bramkarza gości próbował zaskoczyć Konrad Nowak, ale jego strzał zatrzymał Paweł Lenarcik. W 38 minucie Błażej Sapielak uratował Odrę przed stratą bramki po strzale z ostrego konta napastnika gości. Po chwili głową próbował zaskoczyć jeszcze Biernat, ale ponownie w bramce dobrze interweniował wychowanek Akademii Odry.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Miedzi, ale próby Marcina Garucha i Krzysztofa Drzazgi okazały się niecelne. Po godzinie gry nasz zespół objął prowadzenie. Po zespołowej akcji, w której brało udział 7 zawodników niebiesko-czerwonych, Tomas Mikinić popisał się mocnym uderzeniem z prawej strony “szesnastki” w stronę dalszego rogu, nie dając szans Lenarcikowi! Cztery minuty później do asysty w tym meczu bramkę dorzucił Dawid Czapliński. Napastnik Odry dostał piłkę po wyrzucie z autu i z ostrego kąta ponownie pokonał bramkarza przyjezdnych. W 72. przyjezdni za sprawą Garucha strzelili bramkę kontaktową i do końca spotkania dążyli do wyrównania, jednak to Odrze udało się dowieść zwycięstwo do końca meczu.

W niedziele 30 maja nasza drużyna ponownie zagra na własnym stadionie. O godzinie 12:40 niebiesko-czerwoni zmierzą się z liderem Fortuna 1 Liga – Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

31. kolejka Fortuna 1 Ligi, sobota 22.05.2021 r., godz. 19:45

Odra Opole – Miedź Legnica 2:1 (0:0)