Niebiesko-Czerwoni po golu Szymona Skrzypczaka zremisowali wyjazdowy – zamknięty dla publiczności – sparing z beniaminkiem Lotto Ekstraklasy.

– Zremisowaliśmy po bardzo dobrej grze – skomentował tuż po końcowym gwizdku wiceprezes Odry Ireneusz Gitlar. – Już w pierwszej połowie mieliśmy trzy dobre sytuacje, czwartą wykorzystał nawet Mikinicz, ale ze spalonego. Po przerwie był okres, kiedy zamknęliśmy Miedź na kilka minut na jej połowie i wyrównująca bramka wisiała w powietrzu. Z postawy zespołu w tym sparingu możemy być zadowoleni.

Do wyrównania doprowadził w 83. minucie Szymon Skrzypczak. Trener Mariusz Rumak dał szansę wszystkim 18 zawodnikom, których zabrał do Legnicy. Jako ostatni na murawie zameldował się Aleksander Kowalski, zmieniając lekko kontuzjowanego Pawła Baranowskiego.

Był to drugi w tym tygodniu sparing Niebiesko-Czerwonych. We wtorek również zremisowaliśmy 1:1 – tyle że z trzecioligową Stalą Brzeg. Teraz nasi zawodnicy otrzymają dwa dni wolnego, a następnie ruszą z przygotowaniami do wyjazdowego meczu o pierwszoligowe punkty z Bytovią.