W 14. kolejce Fortuna 1 Liga przegrywamy na wyjeździe z Miedzią Legnica 4-2.

Bardzo mocno rozpoczęli to spotkanie gospodarze, którzy po rajdzie prawym skrzydłem mogli otworzyć wynik. Piłki wrzuconej na trzeci metr nikt jednak do bramki nie skierował. Kacpra Rosę siedem minut później pokonał Paweł Zieliński precyzyjnym strzałem zza pola karnego. Odra miała spore problemy z budowaniem akcji, jednak w 28. minucie bramkę na remis strzelił Sebastian Bonecki. Gospodarze atakowali w poszukiwaniu bramki, którą zdobyli po rzucie rożnym w 35. minucie. Odra do szatni schodziła więc przegrywając 1-2.

 

Po zmianie stron opolanie wzięli się za odrabianie stron. Drugą bramkę dla niebiesko-czerwonych zdobył Łukasz Winiarczyk, który bramkarza pokonał też w poprzedniej kolejce Fortuna I Ligi. Fantastyczną okazję do strzelenia bramki miał Konrad Nowak w 60. minucie, jednak tuż przed polem karnym ubiegł go wracający obrońca. W 66. minucie Miedź miała rzut karny, jednak fantastycznie interweniował Kacper Rosa. Na nic się to zdało, bowiem w polu karnym opolskiej drużyny pierwszy zjawił się Szymon Matuszek, który skierował piłkę do bramki. W ostatniej minucie meczu gospodarze ustalili wynik spotkania na 4-2.

Protokół meczowy

14. kolejka Fortuna 1 Ligi, Piątek 27.11.2020 r., godz. 17:40.

Miedź Legnica – Odra Opole 4-2 (2-1)

Zieliński 9′, Zapolnik 35′, Matuszek 66′, Panka 93′ – Bonecki 26′, Winiarczyk 58′

Sędzia: Marcin Szczerbowicz – Olsztyn

Miedź Legnica: Grobelny – Pleśniertowicz, Biernat, Matuszek, Purzycki, Pinillos (Panka 54′), Tupaj (Śliwa 88′), Tront (Drzazga 80′), Roman (Garuch 80′), Zapolnik. 

Rezerwowi: Hewelt, Łukowski, Bartkowiak, Mijuskovic, Lehaire. 

Trener: Jarosław Skrobacz

Odra Opole: Rosa – Tabiś, Kamiński (kpt), Żemło, Winiarczyk (Matuszewski 83′) – Trojak (Wypych 83′) Nowak, Niziołek (Mikinic 66′), Bonecki, Janus (Gancarczyk 79′)- Kort (Wróbel 83′).

Rezerwowi: Kuchta, Kostrzycki, Sluga.

Trener Dietmar Brehmer.

Żółte kartki: Purzycki, Tupaj, Zapolnik, Garuch – Bonecki, Żemło