Na start wiosny w grupie zachodniej CLJ, niebiesko-czerwoni ulegli na wyjeździe Miedzi Legnica 1:2.

W pierwszym meczu rundy wiosennej w Centralnej Lidze Juniorów opolanie ulegli w Legnicy miejscowej Miedzi 1:2. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie w 34. min, kiedy to ładnym strzałem z dalszej odległości popisał się Mateusz Suchodolski. Niestety nie udało się korzystnego wyniku utrzymać do przerwy. Gospodarze wyrównali, a krótko po przerwie zdobyli drugą i jak się okazało zwycięską bramkę.

– To był dobry mecz w naszym wykonaniu – oceniał szkoleniowiec Odry Grzegorz Zmuda. – Szkoda porażki, bo to było wyrównane starcie i wynik równie dobrze mógł być odwrotny. Zadowolony jestem z tego, że chłopcy dużo grali piłką, rozgrywali akcje tak jak zakładaliśmy. W przerwie zimowej doszło w naszej drużynie do zmian, odeszło kilku zawodników. Teoretycznie jesteśmy więc słabszą drużyną niż jesienią, ale wierzę, że chłopcy nabyli już na tyle doświadczeń, że w każdym meczu będą grali na przyzwoitym poziomie.

Więcej o rozgrywkach – TUTAJ.

Protokół meczowy
18. kolejka grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów
sobota, 10 marca, godz. 12:00, Legnica

Miedź Legnica – Odra Opole 2:1 (1:1)
0:1 – Suchodolski, 34 min
1:1 – Śliwiński, 44 mim
2:1 – Cukier, 50 min

Odra Opole: Maciej Styrczula – Bateńczuk, Chodorek, Kopek, Graczyk – Kram (56. Miroszka), Pietrakowski, (80. Mikołaj Styrczula), Lisoń, Bryłka, Suchodolski (70. Machnik) – Smolarek (89. Lakwa).
Trener Grzegorz ZMUDA.

foto: Mirosław Szozda