Na inaugurację sezonu Fortuna 1 Ligi wywozimy cenny punkt ze stadionu spadkowicza z Ekstraklasy i jednego z głównych kandydatów do awansu.

Faworyt do zwycięstwa nie tylko tego meczu, ale i całej ligi. Kadra oparta na zawodnikach radzących sobie nawet w Ekstraklasie – by wspomnieć choćby pomocników Marquitosa czy Forsella – a zasilona jeszcze Valerijsem Szabalą, czyli królem strzelców poprzedniego sezonu Fortuna 1 Ligi. Na trybunach ponad 4000 widzów, z czego połowa karnetowiczów. A jednak Odra dała temu radę, stawiła czoła Miedzi Legnica i z krótkiej wyprawy na Dolny Śląsk wraca z bardzo cennym punktem, który na inaugurację nowego sezonu musi opolskich kibiców cieszyć.

Sygnał do ataku dał gospodarzom Petteri Forsell, ale jego uderzenie z rzutu wolnego przeszło nad poprzeczką bramki Artura Krysiaka. Drużyna trenera Mariusza Rumaka, w składzie której pojawiło się czterech debiutantów (Mateusz Wypych, Kamil Słaby, Martin Adamec i Bartłomiej Wdowik), odpowiedziała za sprawą Patryka Janasika, ale golkiper Miedzi był na posterunku. W 18. minucie Forsell przymierzył z wolnego już znacznie lepiej – futbolówka po próbie Fina odbiła się od poprzeczki naszej „świątyni”. Chwilę później nad poprzeczką główkował Szabala. W 38. minucie okazję miał nasz zespół. Bartłomiej Wdowik wpadł w pole karne, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i Łukasz Załuska zdołał skutecznie interweniować. Po chwili swoje trzy grosze dorzucił Szymon Skrzypczak, ale jego strzał był niecelny.

Druga połowa zaczęła się od ataków Miedzi, odpieranych przez Odrę. W 56. minucie tym razem to my próbowaliśmy z rzutu wolnego, lecz Sebastian Bonecki uderzył nad bramką. W tej części gry ofensywnych konkretów było po obu stronach mniej. Jeszcze w 86. minucie celownik zawiódł Hiszpana Marquitosa – i to by było na tyle. W poprzednich dwóch meczach z Miedzią straciliśmy łącznie 7 goli, tym razem – ani jednego, dlatego z optymizmem (i oczekując na rozwiązanie worka z bramkami!) możemy wypatrywać inauguracji sezonu przy Oleskiej. Piątek, 2 sierpnia, godz. 19:45. Gramy z Puszczą Niepołomice. Do zobaczenia!