25-letni bramkarz to kolejny nowy nabytek drużyny z ul. Oleskiej 51. Z naszym klubem związał się roczną umową.

Szromnik urodził się w 1993 roku i pochodzi z Gdańska. W dorosłej piłce pierwsze kroki stawiał jako zawodnik Arki Gdynia. W jej barwach występował w Młodej Ekstraklasie, trzecioligowych rezerwach oraz seniorskiej drużynie, występującej wówczas w pierwszej lidze. Na tym szczeblu rozegrał dla gdynian ponad 50 meczów (2011-14).

W latach 2014-16 nowy golkiper Odry grał na Wyspach Brytyjskich. Był zawodnikiem Dundee United FC, zaliczając 14 występów w szkockiej ekstraklasie. Dwa lata temu wrócił do Polski, trafiając do Drutex-Bytovii. Jego dorobek zamknął się w liczbie 19 spotkań. 15 z nich zanotował minionej wiosny, a naszej drużynie dał się we znaki w majowym meczu, broniąc w końcówce rzut karny egzekwowany przez Szymona Skrzypczaka. Przy Oleskiej 25-latek podpisał kontrakt do 30 czerwca 2019 roku.

Michał Szromnik to trzeci tego lata nabytek Odry. Wcześniej na rok na Oleską zostali wypożyczeni 19-latkowie: Serafin Szota (Zagłębie Lubin) i Jakub Moder (Lech Poznań).

Witamy w Opolu i życzymy samych sukcesów w bluzie bramkarskiej z herbem Odry!

foto: archiwum własne