26-letni pomocnik Michal Klec związał się z naszym Klubem 3-letnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Słowak pozyskany został na zasadzie transferu definitywnego z Garbarni Kraków. Nowy nabytek niebiesko-czerwonych jest ofensywnym pomocnikiem i najczęściej gra jako typowa „10”, ale w razie potrzeby może zagrać również jako „8” lub ofensywny skrzydłowy.

Michal Klec jest wychowankiem zespołu MSK Żylina. W jej barwach w pierwszym zespole zadebiutował w 2013 roku jeszcze jako 17-latek. Do czerwca 2015 roku grał w pierwszej i drugiej drużynie Żyliny. Następnie został wypożyczony do FK Senica, gdzie regularnie zaczął grać na najwyższym poziomie w Słowacji. Po powrocie z rocznego wypożyczenia, w kolejnym sezonie z Żyliną zdobył tytuł Mistrza Słowacji. W międzyczasie zaliczył debiuty w reprezentacjach w kategoriach U-19 i U-21.

13 września 2018 roku został wypożyczony do czeskiego zespołu Fotbal Trzyniec, a w kolejnym sezonie zmienił barwy na słowackie FK Pohronie.

1 stycznia 2020 roku trafił do polskiego futbolu, na pierwszoligowe boiska, gdy został zawodnikiem Puszczy Niepołomice. Spędził w niej półtora sezonu i zmienił barwy, zostając graczem Garbarni Kraków, skąd trafił do naszego klubu.

Fakt, że Michal spędził w Polsce 2,5 roku oraz to, że zna się Bernardem Petrakiem z gry w II drużynie Żyliny pomoże tylko w błyskawicznym procesie aklimatyzacji w naszym Klubie.

W poprzednim sezonie w barwach Garbarni Kraków, Michal Klec na boiskach eWinner II ligi zaliczył 30 meczów oraz 2 spotkania w Fortuna Pucharze Polski.

W sumie, w 32 meczach (2585 minut) zdobył 11 goli, zanotował 6 asyst i sześciokrotnie napominany był żółtą kartką.

 

Michal, serdecznie witamy w niebiesko-czerwonym zespole!