Spotkanie Odry z GieKSą ma duże znaczenie dla kibiców. Stawką jest pokazanie rywalom wyższości w hierarchii śląskich drużyn.

Podtekstów dla niedzielnego meczu nie brakuje. Do tła historycznego dodać możemy fakt, że tylko 1 zwycięstwo w historii odnieśli niebiesko-czerwoni w Katowicach. Było to jednak bardzo dawno temu. Konkretnie 1 września 1979 roku, w 7. kolejce sezonu 1979/1980 I ligi (Ekstraklasy).

Smaczku meczowi dodaje fakt, że trener naszego zespołu jako piłkarz 2-krotnie był zawodnikiem zespołu GieKSy i spędził w drużynie z Katowic kilka ładnych lat (sezon 1997/1998 i od rundy wiosennej sezonu 2007/2008 do końca sezonu 2011/2012) i to w tym klubie rozpoczął przygodę z trenerką w 2012 roku prowadząc drużyny młodzieżowe zespołu z Górnego Śląska. Wiele lat w GieKSie grał też obecny kapitan naszego zespołu Mateusz Kamiński. W kadrze drużyny z Katowic znajduje się za to były zawodnik Odry: Marcin Urynowicz.

Mimo że to Odra zajmuje wyższe miejsce w tabeli, to bukmacherzy nieco większe szanse na zwycięstwo dają gospodarzom niedzielnego spotkania. GKS przystępuje do meczu z Odrą z 13. miejsca w tabeli z 29 punktami w 26 meczach i bilansem bramkowym 30:40. Najlepszym strzelcem zespołu prowadzonego przez trenera Rafała Góraka jest wypożyczony do końca sezonu z Lecha Poznań 19-letni Filip Szymczak. Młodzieżowy reprezentant Polski 7-krotnie w tym sezonie Fortuna 1 Ligi cieszył się ze zdobycia bramki. Gospodarze meczu z Odrą nie mają ostatnio dobrej passy. Nie wygrali od 4 meczów, w tym w ostatnich 2 ponieśli porażki: niespodziewaną z Górnikiem Polkowice 1:2 i z Widzewem Łódź 0:2. Po tym ostatnim spotkaniu, w którym doszło do zamieszek na trybunach Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała GKS zakazem rozgrywania 2 meczów z udziałem publiczności na własnym stadionie, zakazem wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze Fortuna I ligi w wymiarze 6 miesięcy oraz karą pieniężną w wysokości 10 000 zł.

Przewaga nad strefą spadkową stopniała do 8 punktów. Wobec zaistniałych okoliczności ekipa z Katowic będzie mocno zdeterminowana, by zgarnąć komplet punktów.

Niebiesko-czerwoni przystąpią do spotkania z 37 punktami i bilansem bramkowym 34:35. Daje to opolanom 9. pozycję po 26 kolejkach. Najlepszym strzelcem naszego zespołu jest Mateusz Marzec z 5 golami. Podopieczni Piotra Plewni kontynuują serię 3 meczów bez porażki i wciąż mają kontakt z drużynami walczącymi o baraże do Ekstraklasy. Aby tego kontaktu nie stracić, Odra musi punktować. W ostatnim meczu z Górnikiem Polkowice nasz zespół grał w piłkę, stwarzał sytuacje, ale wykorzystał tylko jedną. W Katowicach ta skuteczność musi być lepsza, jeśli Odra ma wrócić do Opola z tarczą.

Niedzielne spotkanie GKS Katowice – Odra Opole (godz. 18:00) możecie obejrzeć:

  • kupując dostęp do transmisji PPV tylko na ten 1 konkretny mecz (LINK)

  • wykupując pakiet POLSAT BOX GO (LINK)

Kurs w Fortunie na to, że Odra zwycięży w Katowicach wynosi 3.35 Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie TUTAJ –> (LINK)

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.