Rycerze Wiosny z biało-czerwono-białej części Łodzi w ostatniej kolejce Fortuna I ligi chcą zwycięstwem zakończyć udany sezon i wspólnie z kibicami świętować awans do Ekstraklasy.

Nasi zawodnicy – pewni utrzymania – walczą o swoją przyszłość i dalsze sportowe losy. Trener Nocoń nie pozwoli odpuścić tego spotkania i zdecydowanie możemy być pewni gry z pełnym zaangażowaniem.

Na Stadionie Króla czeka nas pojedynek drugiej najskuteczniejszej wiosną ofensywy (ŁKS) z najlepszą defensywą wiosny (Odra).

W drużynie opolskiej wszystko wskazuje na to, że będzie to pożegnalne spotkanie Maksymiliana Pingota. Półtoraroczna umowa wypożyczenia z Lecha Poznań zawarta w zimowym okienku transferowym zakłada możliwość wcześniejszego zakończenia z końcem czerwca bieżącego roku.

Największą obecnie gwiazdą założonego w 1908 roku klubu jest Hiszpan – Pirulo. Ten 31-letni prawy napastnik trafiał w tym sezonie do bramki rywali aż 15 razy!

Kilka przedmeczowych ciekawostek:

* Czy wiecie co Pirulo ma wpisane w dokumentach? José Antonio Ruiz López.
* ŁKS jest liderem tabeli nieprzerwanie od 18. kolejki!
* W jesiennym spotkaniu rozegranym w Opolu to łodzianie świętowali po meczu. Wygrali tamtą batalię 2:1.
* Przed rokiem na stadionie w Łodzi niebiesko-czerwoni zwyciężyli 4:0.
* Łódzki Klub Sportowy jest dwukrotnym Mistrzem Polski! Tytuły zdobywali w sezonach 57/58 i 97/98. Jeśli zachowają prawo serii – kolejny tytuł powinni wywalczyć w roku 2038.
* Mecz w Łodzi będzie dopiero drugim starciem drużyn prowadzonych przez trenerów Adama Noconia i Kazimierza Moskala.
* Mecz ŁKS – ODRA będzie częścią pierwszej w historii Fortuna I ligi tak zwanej “multiligi”. Prowadzący studio będą łączyli się ze stadionem na którym dzieje się w tym momencie coś ciekawego.
* Średnia wieku zawodników Odry to 25,5 roku, a łodzian – 25,1 lat.
* Na stadionie nie zabraknie oczywiście kibiców z Opola!ŁKS Łódź – OKS Odra Opole

34. kolejka Fortuna 1 Liga, 03.06.2023 godz.: 17:30

Kurs w Fortunie na to, że Odra wygra wynosi 5,40. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie klikając w –> LINK

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.