21-letni środkowy obrońca, występujący ostatnio w Warcie Poznań, związał się z naszym klubem.

Mateusz Wypych podpisał kontrakt do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia go o kolejny sezon.

Odra bardzo mnie chciała. Szybko doszliśmy do porozumienia i bardzo się z tego cieszę. Jestem ambitnym zawodnikiem, który w każdym meczu chce grać na zero z tyłu i wygrywać pojedynki w obronie. Mimo że jestem młody, to posiadam już doświadczenie, czuję się mocny i pewny siebie. Chcę się rozwijać, a Odra to dobry klub ku temu. Myślę, że będziemy walczyć o jak najwyższe cele – mówi Mateusz Wypych.

Nowy środkowy obrońca naszej drużyny urodził się 10 stycznia 1998 roku w Kaliszu. Jest wychowankiem tamtejszego KKS-u, skąd w 2012 roku przeniósł się do Warty Poznań. W seniorskiej piłce debiutował jako 16-latek. Barw Warty – z krótką przerwą na wypożyczenie do Górnika Konin – bronił przez sześć sezonów. Okres ten zwieńczył najpierw awansem, a następnie utrzymaniem w Fortuna 1 Lidze. W poprzednim sezonie rozegrał na boiskach zaplecza ekstraklasy 16 spotkań. Imponuje warunkami fizycznymi – mierzy ponad 190 cm.

Witamy Mateusza przy Oleskiej i życzymy samych sukcesów!