21-letni bramkarz dojechał do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie nasza drużyna przebywa na zgrupowaniu, zaliczając półgodzinny występ w sparingu z Chrobrym Głogów.

Mateusz Kuchta urodził się w 1996 roku, zatem nie przysługuje mu już status młodzieżowca. W czasach juniorskich występował w Stadionie Śląskim Chorzów i Rozwoju Katowice, by w 2013 roku trafić do Górnika Zabrze. W barwach 14-krotnych mistrzów kraju zaliczył 3 mecze w Młodej Ekstraklasie, 26 – w trzecioligowych rezerwach, 1 – w Pucharze Polski, a 5 – w pierwszej lidze.

„Po drodze” był też wypożyczany do innych przedstawicieli zaplecza ekstraklasy: Okocimskiego Brzesko (wiosna 2014, 12 spotkań) oraz GKS-u Katowice (sezon 2015/16, 24 spotkania). Minione rozgrywki zakończył z dorobkiem 5 meczów w pierwszym zespole i 7 w rezerwach. Z końcem czerwca wygasł jego kontrakt z zabrzańskim klubem i od tamtej pory był wolnym zawodnikiem.

W Grodzisku Wielkopolskim, Kuchta dołączył do dwójki bramkarzy Odry: Bartosza Kowalczyka i Tobiasza Weinzettela. W sparingu z Chrobrym Głogów zanotował debiutanckie 30 minut w niebiesko-czerwonych barwach, zachowując czyste konto. 21-letni bramkarz jest wielokrotnym juniorskim i młodzieżowym reprezentantem Polski. W kadrze U-20 zanotował trzy występy.

foto: Michał Chwieduk