Roczny kontrakt z naszym klubem podpisał 29-letni obrońca ze Słowacji.

Martin nie przedłużył umowy w Podbeskidziu i był wolnym zawodnikiem. Ma doświadczenie ekstraklasowe, może grać na środku i boku obrony, a także pozycji nr 6. Taki ktoś był nam potrzebny – mówi wiceprezes Odry, Ireneusz Gitlar.

Baran w poprzednim sezonie rozegrał 5 spotkań w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała. Wcześniej Słowak występował w innych polskich klubach: Polonii Bytom, Polonii Warszawa, Jagiellonii Białystok i Wigrach Suwałki. W ekstraklasie zaliczył 59 występów (2 bramki), z kolei na jego zapleczu – 47 występów (3 bramki). Baran podpisał umowę do 30 czerwca 2018, z opcją przedłużenia na kolejny rok.

To drugi zagraniczny obrońca, pozyskany po awansie do pierwszej ligi przez nasz klub. Wcześniej na Oleską trafił Czech Vaclav Cverna z Wigier Suwałki.