Zapis wypowiedzi trenera Odry Opole z konferencji prasowej po wygranej z Wisłą Sandomierz.

– Przede wszystkim warunki na boisku dyktowały dzisiaj to, w jaki sposób ten mecz przebiegał. Powiem szczerze, że 19 lat jestem trenerem, ale tak słabego boiska jeszcze nie widziałem. Apeluję tu do ludzi: jeśli chcecie zrobić tu piłkę, poprawcie to boisko, bo jest fatalne. Tu się nie da grać w piłkę!

– Nasz sposób grania był dopasowany do boiska. Graliśmy na dwójkę napastników, dłuższym podaniem, szukaliśmy w ten sposób wejść w pole karne. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji. Kuba Moder trzy razy obijał słupek. Na szczęście, jedna z tych akcji zakończyła się bramką. Dzięki solidnej grze defensywnej – mimo że nie ustrzegliśmy się błędów – walczymy dalej o nasze marzenia, gramy w tych rozgrywkach na wiosnę. Jedna rzecz to gra w Pucharze Polski. Nasz cel to uczestniczyć w nim jak najdłużej. Zatrzymaliśmy też pewną tendencję, nie straciliśmy bramki, wygraliśmy spotkanie. Mamy jeszcze jeden mecz ligowy. Wróciła wiara, jesteśmy dobrej myśli odnośnie tego, co będzie w przyszłości.

– Jestem trenerem po to, by uczyć grać w piłkę. Mamy w składzie reprezentantów kraju, młodych chłopaków. Drżałem o ich zdrowie. W ten sposób piłki w Polsce nie zrobimy. Nie może być myślenia: „nieważne, w jakich warunkach – ważne, żeby sobie pograć”. W ten sposób ludzi na stadiony nie przyciągniemy. To, że wygraliśmy, to zasługa moich zawodników. Włożyli serce, zdrowie, byli pragmatyczni. Taktykę dopasowaliśmy do tego, co się działo, ale powtórzę – w ten sposób piłki w Polsce nie zrobimy.

foto: Mirosław Szozda