Rozmowa z Marcinem Feciem trenerem bramkarzy MKS Kluczbork. Po sobotniej porażce naszego zespołu w Kluczborku, poprosiliśmy o krótką rozmowę Marcina Fecia, aktualnego trenera bramkarzy MKS Kluczbork. Były bramkarz opolskiej Odry podsumował wydarzenia na boisku oraz ocenił występ naszych bramkarzy.

Jak oceniasz ostatni występ sparingowy MKS-u z Odrą? Próba generalna przed startem rundy rewanżowej wypadał dla Was… niestety okazale.
Marcin Feć: – Ostatni sparing pokazał, że idziemy w dobrą stronę. Forma idzie w górę. Wszystko wygląda coraz lepiej piłkarsko a chłopaki zagrali przeciwko Odrze niezwykle ambitnie i agresywnie. Teraz pozostał już ostatni tydzień na doszlifowanie pewnych niedociągnięć i rozpoczynamy walkę o pozostanie w 1 lidze.

– Odra zagrała tak źle czy Kluczbork złapał odpowiednią formę przed ligą?
MF: – Na pewno jesteśmy trochę na innym etapie przygotowań. Dla nas był to ostatni sparing a przed Odrą jeszcze kilka meczów towarzyskich do rozegrania. Zagraliśmy agresywniej od przeciwnika, z większym zaangażowaniem i od początku meczu dominowaliśmy na boisku. To oczywiście przełożyło się na bramki a także na dużą ilość sytuacji pod bramką Odry. „Niebiesko-czerwoni” zagrozili nam dopiero w drugiej połowie ale nie byli w stanie zdobyć bramki i zwyciężyliśmy 3:0.

– Jesteś fachowcem od bramkarskiego rzemiosła. Prosimy Cię ocenę bramkarzy Odry, którzy wystąpili przeciwko MKS-owi?
MF: – Tobi jest młodym i bardzo utalentowanym bramkarzem. Można powiedzieć, że z dużym doświadczeniem na poziomie 2 i 3 ligi. Występuje regularnie w bramce Odry, nie popełnia większych błędów i jest mocnym punktem zespołu, któremu nie raz wybronił mecz. Drugiego bramkarza nie znam. Widziałem go po raz pierwszy na meczu z MKS-em. Na pewno nie imponuje warunkami fizycznymi, co na poziomie ewentualnej gry na zapleczu ekstraklasy może mu sprawić kłopot. Trudno powiedzieć więcej. Jeśli jednak uznano w Odrze, że warto sprowadzić Bartosza Kowalczyka to widocznie zasługiwał na to wyróżnienie i dlatego znalazł się w klubie z Opola.

– Sądzisz, że w przyszłym sezonie możliwe są derby Opolszczyzny na zapleczu Ekstraklasy?
MF: – Wszystkie jest możliwe. My oraz Odra mamy swoje cele i będziemy walczyć aby je zrealizować do ostatniej kolejki… Obyśmy tylko nie spotkali się w meczu barażowym (uśmiech).[rozmawial-sebastian]/ Fot. materiały MKS Kluczbork – www.mkskluczbork.pl