Poniedziałkowe starcie Odry z Zagłębiem Sosnowiec było ostatnim w niebiesko-czerwonych barwach dla Maciej Makuszewskiego. Ze względów rodzinnych zawodnik poprosił o wypożyczenie do innego klubu.

Popularny “Maki” związał się z Odra 1.08.2022 r. po rozwiązaniu kontraktu z islandzkim Leiknir Rejkjawik. Przez trzynaście miesięcy wystąpił w 31. spotkaniach w niebiesko-czerwonych barwach strzelając pięć bramek i zaliczając na swoim koncie osiem asyst.

Chęć odejścia z Odry Maciek sygnalizował przed sezonem 2023/2024 i pomimo wysokiej formy indywidualnej oraz pozycji Odry w tabeli nie udało się przekonać doświadczonego pomocnika do zmiany decyzji i pozostania w klubie. Od września na zasadzie wypożyczenia będzie reprezentował IV-ligowe Wigry Suwałki.

Jak sam zawodnik mówi: będę miał blisko do domu, do rodziny, a to jest w tej chwili dla mnie najważniejsze. Osiągnąłem wysoką formę, nie narzekam na zdrowie, spokojnie poradziłbym sobie w ekstraklasie. Chcę być jednak bliżej rodziny, a z Opola mam daleko do domu. To dla mnie najważniejsze. Piłka jest bardzo ważna, ale najważniejsza jest rodzina. Moimi decyzjami kieruje serducho. Już wcześniej chodziło mi to po głowie. Po rozmowach z prezesem, trenerem ustaliliśmy, że dam z siebie wszystko w meczach – ujmijmy to – wakacyjnych, do końca okienka transferowego, pomogę drużynie na tyle, na ile będę mógł, a później trzeba będzie skupić się właśnie na rodzinie.

Maki, dziękujemy za występy w Odrze! Życzymy powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym.