Urodzony w 2003 roku środkowy pomocnik Akademii Odry Opole podpisał umowę z naszym klubem.

– To jeden z najzdolniejszych chłopaków w naszej Akademii. Mocno zależało nam na tym, by związał się z klubem na dłuższy okres. Chcemy stawiać na młodych wychowanków, którzy zarazem mogą stanowić przykład dla kolejnych zawodników, że warto w Odrze się rozwijać. Nie oczekujemy, że Maciek od razu będzie stanowił o sile pierwszoligowej drużyny, ale to na tyle perspektywiczny zawodnik, by w ciągu kilku najbliższych miesięcy w niej zadebiutować – mówi Karol Wójcik, prezes Odry.

Maciej Wróbel urodził się w 2003 roku i jest środkowym pomocnikiem. Na co dzień występuje w Centralnej Lidze Juniorów. Związał się z naszym klubem umową do 31 grudnia 2021 roku. Nadal będzie grał w CLJ, ale i pojawiał się na treningach pierwszego zespołu.

Odra stawia na młodych zawodników. W klubie wdrożony został projekt Talent Group, polegający na organizowaniu dla najzdolniejszych młodych graczy z drużyn młodzieżowych cotygodniowych zajęć, które są przeprowadzane przez sztab szkoleniowy I-ligowej drużyny. Na początku tego sezonu kontrakt z Niebiesko-Czerwonymi podpisał inny junior – Kacper Kaczka. Teraz w jego ślady poszedł Maciej Wróbel.

W pierwszych chwilach po wejściu do drużyny był stres, bo nie wiedziałem, jak mnie przyjmie, ale wszystko jest dobrze. Zaaklimatyzowałem się. Cieszę się, że w takim młodym wieku mogę podpisać kontrakt. Mam nadzieję, że dzięki temu będę się rozwijał i szedł do przodu – mówi Maciej Wróbel.

Powodzenia!

Film z wydarzenia – TUTAJ.

foto: archiwum własne