16-letni bramkarz, wychowanek Rodła Opole podpisał z klubem 2,5-letni kontrakt.

Maciej Turek (rocznik 2001) to od 3,5 roku zawodnik MKS MOSiR Opole, wychowanek Rodła Opole. Jest zawodnikiem bardzo perspektywicznym o wielkich umiejętnościach i możliwościach.

O Maćka zapytaliśmy osobę najlepiej zorientowaną, czyli trenera bramkarzy Odry Opole – Adama Kanię:

Jest to kolejny bramkarz po Tobiaszu i Grześku Kleemannie, który trenuje ze mną w mojej Akademii Bramkarskiej nieprzerwanie od 7 lat. Od 2 lat trenuje także z Marcinem Feciem w klubie MKS MOSiR Opole. Jest to zawodnik o dużym potencjale bramkarskim i liczymy na niego w przyszłości. Oczywiście wiele zależy od niego samego, ale wierzymy że pójdzie tą samą drogą co Tobiasz i Grzesiek. Cieszę się bardzo, że już teraz podpisał umowę z klubem, ponieważ zacznie z pierwszą drużyną okres przygotowawczy i od lipca będzie walczył o swoje miejsce w składzie Odry.

Mając 14 lat Maciej wystąpił już w bramce Odry Opole w wygranym 4:0 meczu kontrolnym ze Spartą Paczków (11.07.2015). Tym samym stał się najmłodszym bramkarzem w historii Odry, który zagrał w meczu sparingowym. Od tej pory był także na sześciu treningach pierwszej drużyny.

Jako ciekawostkę należy dodać, iż Maciek dwukrotnie wygrywał w swojej kategorii wiekowej Bitwę Bramkarską (III i IV edycja), będącą największym na świecie turniejem dla bramkarzy.

Maćka bardzo serdecznie witamy w klubie, życzymy mu powodzenia i dalszego rozwoju.

/Fot. www.mks.mosir.opole.pl