Zdolny dwudziestoletni bramkarz podpisał dzisiaj kontrakt z klubem do końca czerwca 2017 – z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Być może Maciej Raniowski to kolejna wschodząca gwiazda polskiej szkoły bramkarskiej, mimo młodego wieku na swoim koncie ma już występy w juniorskich i rezerwowych drużynach Polonii i Lechii Gdańsk, pierwszoligowym Rozwoju Katowice oraz norweskim Verdal IL (VI liga, odpowiednik naszej III)!

Właśnie ze względu na ten ostatni kontrakt, skutkujący dłuższą drogą wymiany dokumentacji, sprawa zgłoszenia naszego nowego bramkarza do gry nieco się przeciągnie, będzie on do dyspozycji trenerów prawdopodobnie dopiero na mecz z Olimpią Elbląg w 3 kol. II ligi.

Sylwetkę zawodnika przybliżaliśmy przed tygodniem tutaj, dzisiaj zapytaliśmy więc o najbliższe cele jakie stawia przed sobą w Odrze Opole.

– Po pierwsze to wskoczyć do bramki! Na pewno mam fajną konkurencją! “Tobi” i “Ziaro” tak samo jak ja chcą bronić, ale uda się to tylko lepszemu. Sezon zaczął Tobiasz, ze “Stalówką” zagral dobrze, teraz pozostaje mi cieżko trenowac i czekać na swoją szansę.

– Co do Odry, to myślę, że mamy bardzo fajną drużynę z ogromnym potencjalem, która w dobrym stylu wraca na szczebel centralny. Jest duże parcie na wynik, na mecze chodzi wielu kibicow, widać, że Opole żyje piłką.

– Ja osobiście najbardziej lubię grać o coś, więc bardzo chciałbym awansować z Odrą do 1 ligi, ale wiadomo, można dużo mówić, ale wszystko i tak zweryfikuje boisko.

Fot. Marta Kołodziejczyk / www.rozwoj.info.pl