Niebiesko-Czerwoni ponieśli najwyższą ligową porażkę od 1998 roku.

Odra poniosła najwyższą porażkę nie tylko w tym sezonie, nie tylko pod wodzą trenera Mariusza Rumaka. Pamiętamy oczywiście niedawną pucharową klęskę ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (lipiec ub. roku, 0:5). Na ligowym gruncie jednak, po raz ostatni pięć goli nasza drużyna straciła w 2001 roku w wyjazdowym meczu z Ceramiką Opoczno (2:5), a równie wysoko spotkanie o punkty przegrała ponad 20 lat temu (1:5 w Bydgoszczy z Zawiszą w kwietniu 1998 roku).

Na mecz z ŁKS-em trener Rumak po raz pierwszy zdecydował się na ustawienie defensywy z Rafałem Brusiłą i Dudu Paraibą po bokach, w środku zaś z Mateuszem Bodziochem i debiutującym Piotrem Żemłą. Ten ostatni zakończył swój występ w 85. minucie (i z żółtą kartką), gdy zastąpił go Paweł Baranowski.

Długo nic nie zapowiadało takiej katastrofy. Pierwszego gola straciliśmy może nie do szatni, ale w ostatnich fragmentach premierowej odsłony. W 38. minucie nikt nie przeciął piłki po zagraniu Bartosza Widejki z rzutu wolnego i ta bezpośrednio wpadła do naszej siatki. O tym, co stało się w odstępie 23 minut (między 51. a 74. min.) będziemy chcieli jak najszybciej zapomnieć. Beniaminek i wlicelider zaaplikował nam wtedy cztery bramki, a Niebiesko-Czerwoni byli w stanie odpowiedzieć jedynie w 53. minucie, gdy „swojaka” zapisał na swoje konto obrońca łodzian Jan Sobociński. Kanonadę ŁKS zakończył golem Maksymiliana Rozwandowicza z rzutu karnego, sprokurowanego przez faul Michała Szromnika na Macieju Wolskim.

Do półmetka sezonu dobrnęliśmy w kiepskim stylu, źle też rozpoczął się dla nas wyjazdowy listopad, wciąż czekamy na pierwsze ligowe zwycięstwo w roli gości. Już w piątek zagramy w Tychach z GKS-em. A dzień wcześniej – emocje związane z losowaniem 1/8 finału Pucharu Polski.