W 32 kolejce Fortuna 1 Liga niebiesko-czerwoni pokonali na własnym stadionie Bruk-Bet Termalica 1:0. Jedyną bramkę w spotkaniu strzelił Kacper Tabiś.

W niedzielne popołudnie do Opola przyjechał lider z Niecieczy, który do zapewnienia sobie awansu potrzebował jednego punktu. W 7 minucie z dystansu Błażeja Sapielaka próbował zaskoczyć, dobrze znany w Opolu, Sebastian Bonecki, jednak w bramce dobrze interweniował nasz młody bramkarz.  Minute później Odra objęła prowadzenie. Po stałym fragmencie gry piłka trafiła na 16. metr pod nogi Kacpra Tabisia , który efektownym uderzeniem z woleja pokonał Tomasza Loskę. Goście rzucili się do ataku. W 38. minucie z własnej połowy boiska szczęścia próbował Wlazło, jednak piłka przeleciała nad bramką. Minutę później strzał Radwańskiego obronił Sapielak. W doliczonym czasie gry nasz bramkarz ponownie uratował nas od straty bramki po strzale z dystansu Stefanika.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęła Odra, która w 48. minucie mogła podwyższyć prowadzenie. Tomas Mikinić dośrodkował z prawej strony do Dawida Czaplińskiego, jednak naszego napastnika uprzedził Biedrzycki. Kolejne minuty to przewaga gości z Niecieczy. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego zepchnęli nasz zespół do obrony, jednak nie znaleźli sposobu na pokonanie naszego bramkarza. W 84. minucie Odra była blisko do podwyższenia prowadzenia. Konrad Matuszewski dorzucił z lewej strony w pole karne, ale czujnie w bramce zachował się Loska, który uprzedził wprowadzonego z ławki rezerwowych Łukasza Winiarczyka. W doliczonym czasie gry Termalica miała jeszcze sytuacje do pokonania naszego bramkarza, jednak zabrakło im skuteczności i po końcowym gwizdku, to Odra cieszyła się z trzech punktów.

W niedziele 6 czerwca nasz zespół ponownie zagra na własnym stadionie. O godzinie 12:40 zmierzy się z GKS-em Tychy.

Protokół meczowy

32. kolejka Fortuna 1 Ligi, niedziela 30.05.2021 r., godz. 12:40

Odra Opole – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (1:0)

Tabis 8′

Sędzia: Piotr Lasyk – Bytom

Odra Opole: Sapielak – Tabiś, Wypych, Kostrzycki, Matuszewski – Drewniak, Trojak (kpt), Mikinić, Wróbel (Niziołek 61′), Nowak (Winiarczyk 67′), Czapliński (Żak 67′)

Rezerwowi: Rosa, Kamiński Kort, Gancarczyk, Surzyn, Sluga.

Trener Piotr Plewnia.

Bruk-Bet: Loska – Grzybek (Wasilewski 81′), Biedrzycki, Putiwcew, Grabowski, Wlazło, Stefanik, Bonecki (Żyra 46′), Radwański, Śpiewak (Gergel 70′), Zeman.

Rezerwowi: Budziłek, Bezpalec, Jovanovic, Hubinek, Pek, Kalisz, Gergel.

Trener Mariusz Lewandowski.

Żółte kartki: Niziołek.