W 18. kolejce Fortuna 1 Liga przegrywamy z Miedzią Legnica 0:2.

Spotkanie z Miedzią było pierwszym rozgrywanym “awansem” z rundy wiosennej. Od początku spotkania to gospodarze mieli przewagę. W 17. minucie po składnej akcji Miedzi i strzale Lehaire piłka odbiła się od słupka Mateusz Kuchty. Kolejne minuty to kilka doskonałych sytuacji gospodarzy, jednak za każdym razem górą był nasz bramkarz lub próby legniczan były niecelne. W 33. minucie jedną z nielicznych kontr w pierwszej połowie wyprowadzili podopieczni trenera Piotra Plewni, jednak piłka po strzale Cezarego Sauczka została zablokowana przez obrońców Miedzi.

Po zmianie stron groźnie zaatakowali niebiesko-czerwoni. Dwie minuty po wznowieniu gry akcję napędził Mateusz Marzec, przed polem karnym zagrał do Macieja Wróbla, którego strzał zatrzymał się na spojeniu słupka z poprzeczką bramki Pawła Lenarcika. W 49. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rafała Niziołka główkował Marzec, jednak piłka ponownie trafiła obramowanie bramki. Przed upływem godziny gry ponownie uderzał Marzec, lecz jego próba okazała się niecelna. Odra przeważała, stwarzała sytuacje, brakowało tylko skuteczności. W 69. minucie gospodarze wyszli z kontrą, która dała im prowadzenie. Maxime Domniguez zagrał w pole karne do Macieja Śliwy, piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od Mateusza Maćkowiaka i wpadła do bramki Odry. Niebiesko-czerwoni ruszyli do odrabiania strat, jednak pod polem karnym rywali brakowało dokładności i szczęścia. W 89. minucie po kolejne kontrze Miedzi, piłkę w naszym polu karnym ręką odbił Michał Pawlik i sędzia bez wahania wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od naszej bramki. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Patryk Makuch, który ustalił wynik spotkania.

18. kolejka Fortuna 1 Ligi, piątek 19.11.2021 r., godz. 20:30

Miedź Legnica – Odra Opole 2:0 (0:0)

Śliwa 69′, Makuch 89′ rzut karny.

Sędzia: Piotr Lasyk – Bytom

Miedź: Lenarcik – Dominguez (Martinez “Chuca” 85′), Aurtenetxe Borde, Zapolnik, Tront, Carolina (Garuch 40′), Lehaire (Matuszek 61′), Śliwa, Makuch, Azikiewicz, Hoogenhout.

Rezerwowi: Abramowicz, Stróżyński, Pojasek, Marcate, Balcewicz, Bahaid.

Trener Wojciech Łobodziński

Odra Opole: Kuchta – Szrek, Kamiński (K), Kostrzycki, Maćkowiak (M), – Trojak, Niziołek (Pawlik 85′), Sauczek (Janus 78′), Wróbel (M)(Mikinić 78′), Marzec, Czapliński (Żak 81′)

Rezerwowi: Kalinowski, Żemło, Petrak, Spychała, Klimek (M).

Trener Piotr Plewnia.

Żółte kartki: Garuch – Pawlik