Przed powrotem na ligowe boiska mamy dla Was kilka liczbowych ciekawostek dotyczących Odry.

Zawodnicy Odry punktują z doskonałą średnią 2,18 punktu na mecz.
Zdobywamy średnio 1,45 bramki na mecz tracąc zaledwie 0,54.
Niebiesko-czerwonej liderują kilku ligowym klasyfikacjom:
Najskuteczniejsza defensywa w lidze – 6 straconych w 11 meczach
Najwięcej zwycięstw – 7
Najkorzystniejszy bilans bramkowy +10 (16-6)

Biorąc pod uwagę moment zdobywania bramki tak prezentuje się rozkład czasowy:
Gole zdobyte w pierwszej połowie – 3
Gole zdobyte w drugiej połowie – 13, w tym aż 6 bramek zdobytych w ostatnim kwadransie meczu!
Artur Haluch i szczelna opolska defensywa zanotowała aż 7 czystych kont, czyli meczów bez straconej bramki.
Historycznym jest fakt, że dotychczas nasz klub aż 6 kolejek spędził na pozycji lidera Fortuna I ligi.

Mecze z rywalami tworzącymi obecnie TOP 6 (strefa awansu i baraży) – 3 zwycięstwa (Miedź Legnica, Arka Gdynia, Wisła Kraków) 1 porażka (GKS Tychy). Mecz z Górnikiem Łęczna rozegrany będzie 4 listopada 2023.

Średni staż w Odrze spośród obecnych piłkarzy to 701 dni, co czyni Odrę najstabilniejszą kadrowo w 1 lidze.

Klubowym rekordzistą jest Rafał Niziołek związany z naszym klubem prawie 2300 dni.
Popularny Nizioł jest częścią niebiesko-czerwonej rodziny od 1 lipca 2017 roku.

Najczęściej zmienianym w trakcie meczu zawodnikiem Odry jest Dawid Czapliński. Wystąpił we wszystkich 12 meczach obecnego sezonu i aż 8 razy ustępował miejsca zmiennikom.
Najczęściej pojawiającym się na boisku zawodnikiem, który mecz rozpoczynał na ławce jest estoński obrońca – Artur Pikk. Dwa mecze w wyjściowym składzie i siedem jako zmiennik.

Najwyższy współczynnik punktów zdobytych w meczach, w których zagrał w Odrze Opole to wyczyn Jean Franco Sarmiento (3 pkt/mecz). W dwóch spotkaniach przebywał na boisku łącznie 48 minut, a oba te mecze opolanie wygrali.

Biorąc pod uwagę ligę to w pojedynku strzelców Polacy – obcokrajowcy mamy remis 8:8. Borja i Din trafiali do bramki rywali po 4 razy. Wśród Polaków najskuteczniejsi są Piotr Żemło, Rafał Niziołek i Maciej Makuszewski po 2 trafienia.

Najwięcej rozegranych boiskowych minut ma na swoim koncie Hiszpan Borja Galán – 1047 (957 w lidze i 90 w Pucharze Polski).