Wczoraj w Białej Podlaskiej zakończyła się I edycja Kursu Dyrektora Akademii. Uczestniczyło w nim 26 osób z klubów ekstraklasy oraz pierwszej ligi. Wśród nich Paweł Jędrzejewski – koordynator naszej Akademii oraz trener drużyny U-15.

Od maja uczestnicy spotkali się dziewięciokrotnie, mając w tym czasie możliwość wysłuchania prelekcji oraz przeprowadzenia dyskusji z przedstawicielami Bayer 04 Leverkusen, Southampton FC, MSK Zilina, FC Brugge, LASK Linz czy Sportingu Braga. W trakcie kursu przyglądali się również pracy topowych holenderskich akademii: PSV Eindhoven oraz Feyenoordu Rotterdam.

Kurs dyrektora akademii to kolejny ze specjalistycznych kursów organizowanych przez Szkołę Trenerów PZPN. Jego koordynatorem był Wojciech Tomaszewski, dyrektor akademii Warty Poznań. W pierwszej edycji, zainaugurowanej w maju, udział wzięło 26 osób, które – podobnie jak koordynator kursu – w dużej mierze już dziś pełnią funkcje zarządcze w akademiach klubów, których seniorskie drużyny grają na dwóch najwyższych poziomach ligowych w Polsce. To właśnie oni mieli priorytet w procesie rekrutacji ze względu na fakt, że w przyszłości ukończenie kursu i zdobycie dyplomu będzie warunkiem koniecznym do zarządzania akademią na najwyższych poziomach rozgrywkowych.

We wtorek uczestnicy kursu spotkali się na sesji zamykającej całą pierwszą edycję. Każdy z nich wylosował jeden temat i musiał przygotować maksymalnie 20-minutową prezentację. To od niej zależało, czy ukończy kurs i otrzyma dyplom.