Mateusz Kuchta otrzymał powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski na mecz eliminacji mistrzostw Europy z Litwą, który zostanie rozegrany 27 marca w Lublinie.

Ostatnim zawodnikiem Odry Opole, który dostąpił zaszczytu powołania do kadry, był Adam Orłowicz. Prawy obrońca, od wielu lat będący podporą defensywy MKS-u Kluczbork (a obecnie leczący kontuzję), znalazł się w reprezentacji U-21 w 2007 roku, czyli aż 11 lat temu.

Teraz padło na Mateusza Kuchtę, który o miejsce w bramce rywalizować będzie z dwoma innymi zawodnikami, którzy tak jak on pochodzą z Górnego Śląska – Kamilem Grabarą (Liverpool) oraz Tomaszem Loską (Górnik Zabrze). Pełną listę powołań można znaleźć m.in. TUTAJ.

Młodzieżowa reprezentacja Polski, której trenerem jest Czesław Michniewicz (a szkoleniowcem bramkarzy – Tomasz Muchiński) bierze obecnie udział w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Po pięciu kolejkach jest wiceliderem grupy C, ustępując Danii, a wyprzedzając Wyspy Owcze, Gruzję, Finlandię i Litwę.

Mecz z Litwą odbędzie się we wtorek, 27 marca, o godz. 18:00 w Lublinie. Kilka dni wcześniej, 24 marca, nasza drużyna w ramach Nice 1 Ligi zmierzy się z GKS-em Katowice i będzie to tym bardziej prestiżowe starcie, że pierwsze rozegrane w blasku zmodernizowanych zimą jupiterów.

Mateusz Kuchta trafił do Opola tuż przed sezonem, na zasadzie rocznego wypożyczenia z Górnika Zabrze. Długo pozostawała mu rola zmiennika Tobiasza Weinzettela. Debiut w niebiesko-czerwonych barwach zanotował dopiero w listopadzie, w 17. kolejce, w domowym meczu z GKS-em Tychy (1:0). Od razu zanotował serię blisko 300 minut bez straconego gola. Łącznie, w Odrze 21-latek zaliczył sześć występów. W czterech z nich mógł pochwalić się czystym kontem (1:0 z Tychami, 2:0 w Grudziądzu, 3:0 w Łęcznej i ostatnie 0:0 z Puszczą).

„Kuchcikowi” gratulujemy powołania i życzymy powodzenia!