32-letni pomocnik związał się dziś z naszym klubem kontraktem do 30 czerwca 2019 roku z opcją jego przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy. 

Krzysztof Janus pochodzi z Brzegu Dolnego. Bronił barw Gawina Królewska Wola, GKS-u Bełchatów, Cracovii, Górnika Polkowice, Wisły Płock czy Zagłębia Lubin. W ekstraklasie rozegrał 114 meczów, strzelił 9 goli i zanotował 17 asyst. W Odrze rozpocznie drugą setkę występów na poziomie zaplecza elity, gdzie dotąd legitymuje się dorobkiem 100 spotkań, 28 bramek i 11 asyst. Jako zawodnik zaprzyjaźnionych z nami „Miedziowych” zaliczył też kilka gier w eliminacjach Ligi Europy. Ostatnie półrocze spędził w Arce Gdynia (3 mecze/1 gol), z którą rozstał się po wygaśnięciu kontraktu.

Janus wzmocni rywalizację na bokach pomocy naszego zespołu. Jest prawonożny, ale może też występować z lewej strony boiska. Z naszym klubem 32-latek związał się kontraktem na najbliższy rok, z opcją jego przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.

To siódmy zawodnik – po Serafinie Szocie, Jakubie Moderze, Michale Szromniku, Pawle Baranowskim, Patryku Janasiku i Dudu Paraibie – który tego lata trafił na Oleską.

Witamy i życzymy samych sukcesów w niebiesko-czerwonych barwach!