Opolanie dobrze rozpoczęli spotkanie, atakując bramkę rywali już w pierwszej minucie. W kolejnych minutach gra toczyła się w środku pola, aż do 10. minuty, kiedy to bliski pokonania Marka Kozioła był Krzysztof Janus. Ostatecznie po główce skrzydłowego Odry, bramkarz Korony popisał się fantastyczną interwencją, ratując swój zespół przed stratą bramki. Dwie minuty później z rzutu rożnego fantastyczną okazję miał Piotr Żemło, jednak ponownie górą był bramkarz gospodarzy. Z minuty na minutę Korona radziła sobie coraz lepiej i stworzyła sobie kilka sytuacji. Opolanie wychodzili jednak obronną ręką i schodzili do szatni przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron podopieczni trenera Dietmara Brehmera ruszyli do ataku, czego efektem była bramka Konrada Nowaka w 50. minucie. Trzy minuty później niebiesko-czerwoni mieli już dwubramkowe prowadzenie po samobójczym trafieniu Przemysława Szarka. W kolejnych minutach podłamani piłkarze z Kielc starali się nawiązać jeszcze walkę, ale niezwykle czujni pozostawali obrońcy opolskiej Odry. Na pochwałę zasługiwał także golkiper niebiesko-czerwonych Kacper Rosa, który w 74. minucie fantastycznie obronił strzał z dystansu Jacka Kiełba. W 83. minucie piłkarze Odry powinni podwyższyć swoje prowadzenie, po tym jak niemal ośmieszyli obrońców Korony w ich własnym polu karnym. Minimalnie nad bramką uderzył jednak Dawid Czapliński. Gospodarze odpowiedzieli strzałem w poprzeczkę, nie potrafiąc do samego końca meczu strzelić kontaktowej bramki. Dzięki temu niebiesko-czerwoni triumfowali 2-0.