Po bezbramkowym remisie u siebie z Chojniczanką, zespół z Opola czeka ciężka przeprawa na boisku lidera w Mielcu.  Są jednak przesłanki ku temu, że w sobotę Odra zanotuje korzystny rezultat.

Statystyki bezpośrednich pojedynków przemawiają na korzyść Odry. Od sezonu 2017/2018 w I lidze te zespoły mierzyły się pięciokrotnie i Odra nie przegrała ze Stalą Mielec żadnego spotkania, a dwukrotnie grała w Mielcu. OKS na wiosnę 2018 roku zremisował 2:2, a w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 padł remis 1:1. Ostatni pojedynek między drużynami rozegrany był 24.10.2019 r. w Opolu, a Odra wygrała po bramce Martina Adamca 1:0. Ciekawostką jest fakt, że w tych 5. meczach przeciwko Stali Mielec aż 3 gole zanotował Szymon Skrzypczak.

Należy jednak pamiętać, że podopieczni Dietmara Brehmera grać będą z zespołem, który zasłużenie przewodzi ligowej stawce i jest naprawdę blisko wywalczenia awansu do Ekstraklasy. Bukmacherzy przewidują pewne zwycięstwo gospodarzy. O dobry wynik będzie ciężko, bo lider z Mielca nie zamierza lekceważyć Odry Opole.

Kolejny ciężki mecz nas czeka jutro. Jak widzimy, nie ma łatwych meczów. Wyniki, które osiągają inne zespoły, my, pokazują, że każdy walczy do końca (…) My spodziewamy się ciężkiego pojedynku. Podchodzimy z szacunkiem i z respektem do Odry, natomiast wiem, że nasz zespół wie czego chcemy – powiedział na konferencji przed meczem z Odrą trener gospodarzy Dariusz Marzec.

Transmisję z tego spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Sport oraz Radio Opole.

Stal Mielec – Odra Opole

30.  kolejka Fortuna 1 Ligi
Sobota, 4 lipca 2020, godz. 15:10, Stadion MOSiR w Mielcu ul. Solskiego 1.

Sędziuje: Piotr Lasyk (Bytom).

Transmisja TV: Polsat Sport

Transmisja Radiowa: Radio Opole

Kurs w Fortunie na to, że ODRA wygra wynosi 5,80

“Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z.o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

foto: Łukasz Babik