Nasza drużyna ma szansę na najlepszy pucharowy start w XXI wieku. W piątek kilka minut po 12:00 poznamy rywala, z którym walczyć będziemy o półfinał.

Ten wynik wydawał się niemalże nie do pobicia. W sezonie 2000/01, po wyeliminowaniu Orlenu Płock, Odra Opole znalazła się w półfinale Pucharu Polski. Wiemy już dziś, że po 17 latach, na przełomie lutego i marca, staniemy przed szansą wyrównania tego osiągnięcia. Wyeliminowanie kolejno Ruchu Chorzów, Polonii Środa Wielkopolska oraz Wisły Sandomierz oznacza dla naszego klubu najlepszy pucharowy start od dawien dawna.

W sezonach 17/18, 16/17, 15/16 i 14/15 kończyliśmy swoją przygodę na 1/64 finału. Sezony 13/14 i 05/06 – na 1/32. 01/02 – na 1/16. 08/09 i 08/08 – na 1/8. W XXI wieku często uczestniczyliśmy nawet nie w głównej, „centralnej” drabince, a Pucharze Polski na szczeblu okręgu. Nie tak dawno, bo w 2012 roku, odpadliśmy w 1/8 finału wojewódzkiego PP po porażce z rezerwami MKS-u Kluczbork!

Teraz zameldowaliśmy się w czołowej ósemce krajowej. Na placu boju pozostało pięciu przedstawicieli Lotto Ekstaklasy: Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa i Miedź Legnica, a także trzy ekipy Fortuna 1 Ligi: Puszcza Niepołomice, Raków Częstochowa, no i Odra, która jest w tym doborowym towarzystwie.

Rywala poznamy już w piątkowe południe. Losowanie w siedzibie PZPN będzie transmitowane na kanale Łączy Nas Piłka. Okno z playerem wideo – poniżej. Mecze ćwierćfinału PP (w tej edycji nie są rozgrywane rewanże) rozgrywane będą 26, 27, 28 lutego oraz 5, 6, 7, 12, 13 i 14 marca. Gospodarzem będzie przedstawiciel niższej klasy rozgrywkowej albo drużyna wylosowana jako pierwsza.