Nowa sekcja biegowa wystartowała! Stowarzyszenie Sympatyków Odry Opole „Jedna Odra” uruchomiło ją w ramach programu Kibice Razem. Biegacze rywalizować będą pod patronatem naszego Klubu i oczywiście z herbem Niebiesko-Czerwonych na strojach.

W grupie kibiców biegaliśmy zawsze jako Odra Opole. Postanowiliśmy to sformalizować z władzami klubu. Z inicjatywy ośrodka „Kibice Razem” założyliśmy sekcję biegową – Klub Biegowy Odra Opole. Będzie mógł w nim występować każdy kibic Odry, niezależnie na jakim sektorze zasiada – mówią przedstawiciele „Jednej Odry”.

Stowarzyszenie kibiców naszego klubu na swoim Facebooku informuje:
Już jakiś czas temu ruszył Klub Biegowy „Odra Opole” utworzony w ramach realizacji programu „Kibice Razem” przez SSOO „Jedna Odra”. Za nami organizacja biegu „Tropem Wilczym” oraz pierwsze starty, wspólne treningi i inicjatywy biegowe. Wciąż budujemy struktury Klubu Biegowego i fundamenty jego funkcjonowania. Jednym z kamieni milowych w tym zakresie było podpisanie umowy licencyjnej z klubem-matką OKS Odrą Opole. Prezesi Odry Opole oraz SSOO „Jedna Odra” i Klubu Biegowego oficjalnie podpisali umowę licencyjną, która określa warunki współpracy w zakresie funkcjonowania Klubu Biegowego. Wierzymy, że to początki długotrwałej, cennej inicjatywy oraz kolejny aspekt wzmacniania współpracy na linii Klub-Kibice. A wszystkich „niebiesko-czerwonych” zainteresowanych bieganiem w jakiejkolwiek formie i niezależnie od dotychczasowego doświadczenia, zachęcamy do kontaktu i wspólnego biegania!

Na Facebooku powstał też profil „Klub Biegowy Odra Opole” – TUTAJ. – Podpisanie umowy to owoc dobrej współpracy między klubem a stowarzyszeniem „Jedna Odra.”. Cieszymy się, że zawodnicy z naszym herbem, w naszych barwach, będą reprezentować Odrę i miasto. Wierzymy, że z sukcesami. Trzymamy za nich mocno kciuki – mówi Damian Juszczyk, dyrektor ds. marketingu Odry.

Film promujący wydarzenie na kanale Odra TV można oglądać TUTAJ.

foto: archiwum własne