Umowę z klubem młody obrońca zespołu juniorów podpisał dzisiaj, a opiewa ona na trzy najbliższe sezony.

Parafowanie umowy bardzo barwnie skomentował trener Grzegorz Zmuda, od 3 miesięcy, wspólnie z trenerem Tomaszem Copikiem, szkoleniowiec Kacpra.

– To fajna klamra historii, bo gdy ja wchodziłem do mojego pierwszego zespołu seniorów (Skalnik Tarnów Op.), to jego zawodnikiem był Radosław Grądowski, ojciec Kacpra, a dzisiaj, gdy Kacper praktycznie zaczyna seniorską karierę, to ja jestem jego trenerem. Trener Radosław to także były zawodnik Odry!

Osobiście Kacpra znam stosunkowo krótko, więc więcej mogliby o nim powiedzieć poprzedni trenerzy, którym bardzo dużo zawdzięcza, np. Paweł Walaszczyk, ale na pewno jest to chłopak o świetnych warunkach motorycznych, szybki, wytrzymały, taki “typ mieszany”, czyli… skarb, a do tego dochodzi jeszcze odporność psychiczna, bardzo duży spokój na boisku.

W naszym zespole Kacper pilnuje aktualnie środka obrony, ale może też grać na innych pozycjach, dbamy żeby nie zamykać go w jednej formacji, żeby był coraz bardziej wszechstronny.

Dla chłopaków z naszej drużyny juniorów i tych, którzy dopiero do nas trafią, to kolejny sygnał, że klub stawia na wychowanków i wielka motywacja do dalszej pracy – podsumował Grzegorz Zmuda.

Kacper Grądowski to zawodnik z rocznika 1999, a od tego miesiąca rozpocznie także treningi z 1 zespołem Odry.