Poprzedniego sezonu rywale nie zaliczą do udanych, rozgrywki II ligi zakończyli na przedostatnim miejscu w tabeli.

Z pomocą przyszedł Gryfowi nieoczekiwany splot wypadków, dzięki któremu zachował ligowy byt kosztem klubów przeżywających kłopoty organizacyjne oraz finansowe (Okocimski Brzesko, Nadwiślan Góra, Zawisza Bydgoszcz).

Prezent od losu wejherowianie jak na razie wykorzystali w 60%, trzy razy wygrywając i dwa razy przegrywając. Wśród pokonanych Gryf pozostawił Błękitnych Stargard Szczeciński (2:1/d), Olimpię Zambrów (3:1/w) i Polonię Bytom (4:0/d), a dał się podejść Kotwicy Kołobrzeg (0:1/d) i rozgromić Rakowowi Częstochowa (1:4/w).

Zdobyte dotąd 9 punktów to spory dorobek, dlatego od prowadzącego duetu dzielą wejherowian tylko 2 oczka, które może zniwelować jedna wygrana. Odra na swoim terenie po trzech meczach ma 9 bramek zdobytych i 3 stracone, podczas gdy Gryf w dwóch wyjazdach uzyskał niekorzystny stosunek 4:5, co wyraźnie wskazuje, kto powinien się w tym meczu bronić.

Największy piłkarski sukces „Żółto-Czarni” odnieśli w sezonie 2011/2012 w rozgrywkach Pucharu Polski. Wejherowską rewelację tamtej edycji powstrzymała dopiero stołeczna Legia, bo wcześniej Gryfowi nie dały rady kolejno: Wietcisa Skarszewy, Pogoń Lębork, Bytovia Bytów, Gryf Tczew, Olimpia Grudziądz, Zawisza Bydgoszcz, Sandecja Nowy Sącz, Korona Kielce i Górnik Zabrze!

Z Odrą Gryfowi przyszło się mierzyć tylko w dwóch meczach, w Opolu padł bezbramkowy remis, natomiast w Wejherowie 2:1 triumfował OKS. Wspomniane pojedynki miały miejsce w sezonie 2013/2014, a oba kluby opuściły wówczas II ligę, dodatkowo okrojoną w wyniku reorganizacji rozgrywek. Awans i powrót na „drugi front” Gryf zapewnił sobie w rok, Odrze zajęło to dwa sezony.

W Opolu rozbrat z boiskiem wciąż dotyczy Janusza Gancarczyka, a od niedawna także Damiana Ałdasia, pozostali zawodnicy są w wysokiej dyspozycji i żądni zwycięstw. Nawet na konferencji prasowej, po meczu w Bełchatowie, trener Furlepa wspomniał, że zawodnicy obiecali mu w szatni, że remis odbiją sobie na Gryfie!

Co do tego, że nasi chłopcy zawsze walczą o zwycięstwo od dawna nie ma wątpliwości, dlatego warto jutro przyjść na stadion i z przyjemnością dopingować Odrę w meczu na szczycie!

Odra Opole – Gryf Wejherowo, 27 sierpnia 2016, godz. 17:00, Stadion Miejski, ul. Oleska 51

Sobota przy Oleskiej będzie stała pod znakiem pomocy bardziej potrzebującym, przed i podczas meczu kibice Stowarzyszenia “Jedna Odra” będą zbierali do puszek pieniądze na leczenie ciężko chorego kibica Odry Opole Krzysztofa “Kwacha” Kwaśniewskiego, a na stoisko z klubowymi pamiątkami będzie można przynieść przybory szkolne, które powędrują do Polaków na Kresach Wschodnich. Do wsparcia każdej z akcji gorąco zachęcamy!