W sobotnim sparingu nasza drużyna występująca w CLJ zremisowała 2:2 (0:2) z wiceliderem drugiej grupy opolskiej „okręgówki” – Orłem Źlinice. Obie bramki dla opolskiej drużyny zdobył Dawid Miroszka.

Miroszka trafiał do siatki w 63. oraz 85. minucie. Co ciekawe, trenerem zespołu Orła jest Tomasz Copik, który wraz z Grzegorzem Zmudą prowadzi też naszą ekipę juniorów. Szkoleniowcy stanęli więc naprzeciw siebie.

Mecz był wyrównany, a remis nie krzywdzi żadnej ze stron. Odra wystąpiła bardzo osłabiona. Przypomnijmy, że z drużyny w zimowej przerwie odeszło już sześciu piłkarzy: Grzegorz Grabas, Kacper Grądowski (oba Ruch Zdzieszowice), Marek Kotula, Piotr Krzyżowski i Kamil Salatycki (wszyscy Śląsk Łubniany) oraz Dominik Wrzos (Orzeł Źlinice).

Na tych zawodników trenerzy Zmuda i Copik w rundzie wiosennej nie będą mogli już liczyć. Zabrakło jeszcze kilku innych piłkarzy: Aleksander Kram, Przemysław Chodorek i Damian Lisoń brali udział w grze wewnętrznej naszego zespołu seniorów, w którym na stałem trenuje też Sebastian Bryłka. Brak tych czterech zawodników to duże osłabienie, ale to nie koniec. Z powodu drobnych kontuzji czy też chorób nie zagrało też czterech innych piłkarzy: Paweł Kopek, Paweł Graczyk, Szymon Machnik i Denis Smolarek.

W starciu z Orłem juniorzy grali w składzie: Turek – Bateńczuk, Kowalski, Choczaj, Suchodolski – Jasiński, Pietrakowski, Olejnik, Waławczyk – Miroszka. Po przerwie na boisko weszli ponadto: Maciej Styrczula, Mikołaj Styrczula, Wójciak i Lewandowski.

Kolejny sparing juniorzy Odry zagrają w sobotę 10 lutego o godz. 8:45 w Centrum Sportu przy ul. Północnej. Rywalem będzie czołowy zespół czwartej ligi opolskiej – Małapanew Ozimek.

foto: Mirosław Szozda