Zespół juniorów przystąpił do rozgrywek ligowych w roli faworyta i zgodnie z oczekiwaniami nie zawodzi.

Za nami dwie kolejki rundy rewanżowej ECO Opolskiej Ligi Juniorów. Zespół Odry Opole prowadzony przez trenerów Grzegorza Zmudę i Tomasza Copika przystąpił do rozgrywek ligowych w roli faworyta i zgodnie z oczekiwaniami nie zawodzi. Juniorzy Odry wygrywając dwa pierwsze mecze utrzymali 2 punkty przewagi nad Chemikiem Kędzierzyn-Koźle oraz mają 3 oczka zaliczki nad Pomologią Pruszków i MKSem Kluczbork.

– Przed dwoma tygodniami rozpoczęliście bój o Centralną Ligę Juniorów. Jakie nastroje pasują w zespole po dwóch zwycięstwach?
Grzegorz Zmuda: – Po dwóch zwycięstwach w zespole nie ma hurraoptymizmu. Analogicznie, gdybyśmy gorzej zaczęli to nie byłoby załamywania rąk. Po prostu pracujemy ciężko i sumiennie oraz czekamy na każdy następny mecz mistrzowski. Jeszcze wiele pracy i wyzwań przed nami, a my jesteśmy na nie gotowi.

– Jesienią prezentowaliście się znakomicie, czego dowodem pierwsze miejsce w tabeli bez przegranego meczu na koncie. Jak przygotowywaliście się do rundy rewanżowej?
GZ: – Nasze oczekiwania w stosunku do naszej gry i naszych umiejętności są wysokie. Rozumiem, że na sam koniec będziemy oceniani przez pryzmat miejsca w tabeli, ale my jako trenerzy patrzymy na to szerzej. Ważne jest dla nas, aby przygotować tych chłopaków do dorosłego życia i dorosłej piłki. Opolska Liga Juniorów, czy Centralna Liga Juniorów to tylko środowisko do rozwoju tych młodych ludzi (oczywiście lepszym do rozwoju jest CLJ). Najważniejsza jest jednak codzienna praca nad sobą na treningach i poza nim.
Jeśli chodzi o przygotowania to mieliśmy zapewnione bardzo dobre warunki do pracy i tutaj ukłon w stronę Zarządu klubu. Od 18.01 do 19.02 trenowaliśmy na obiektach Centrum Sportu w Opolu.
Pierwszy tydzień ferii zimowych to dwie jednostki treningowe każdego dnia, zaś w drugim tygodniu wyjechaliśmy na 6-dniowy obóz do Nowej Rudy. Mieliśmy tam do dyspozycji boisko ze sztuczna nawierzchnią, dwie hale, siłownię i basen. Na obozie obecny był również nasz trener przygotowania motorycznego Grzesiek Maroński, który pracuje także z pierwszą drużyną Odry.
Z 9 meczów kontrolnych, aż 5 graliśmy z zespołami seniorskimi, co było dla nas dobrą szkołą seniorskiej piłki. Kilku chłopaków już za 3 miesiące kończy wiek juniora starszego, dlatego tym bardziej były to pożyteczne lekcje.

– Czy w stosunku do rundy jesiennej zaszły jakieś zmiany w składzie?
GZ: – Tak, do zespołu dołączył Maksymilian Kobeluch, rocznik 1999. Przeszedł do Odry z Polonii Głubczyce. Z gry zrezygnowała trójka zawodników.

– Przed Wami mecz z Chemikiem, waszym najgroźniejszym rywalem w walce o pierwsze miejsce w lidze. W zeszłym roku na trudnym terenie w Kędzierzynie-Koźlu wygraliście 2:3. Obawiacie się rewanżu?
GZ: – Wyniki zespołu z Kędzierzyna robią wrażenie. Cieszymy się, że mecz z nimi urasta do miana meczu kolejki. Dla nas to wyjątkowe spotkanie i już nie możemy się doczekać pierwszego gwizdka.
Do grona najgroźniejszych zespołów trzeba dodać zespoły MKSu Kluczbork i Pomologii Prószków.
Nasze zwycięstwo w Kędzierzynie-Koźlu było jedynym zwycięstwem zespołu gości na ich terenie.
Ale to już nie ma kompletnie znaczenia, najbliższy mecz będzie zupełnie inny.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na mecz drużyny juniorów, który odbędzie się w najbliższą sobotę 1 kwietnia w Centrum Sportu o godz. 11:00. Emocji w meczu na szczycie z pewnością nie zabraknie!

[gdlr_divider type=”solid” size=”50%” ]
Dotychczasowe spotkania zespołu juniorów:

18.03.2017 OKS Odra Opole – SKS Piast Strzelce Opolskie 8:2

Skład Odry: D. Ziarko, M. Kotula, D. Olszacki, M. Bergandy, K. Grądowski, J. Maraszek, P. Gracz, D. Jackowski, J. Lakwa, P. Ostrowski, G. Grabas
Rezerwowi: K. Rejowski, T. Pietruszka, M. Kobeluch, K. Salatycki

Bramki dla Odry: J. Lakwa (6′), D. Jackowski (18′), J. Maraszek (26′), M. Bergandy (49′), G. Grabas (52′), P. Gracz (59′), K. Grądowski (76′), K. Salatycki (90′)

Żółte kartki: J. Maraszek, D. Olszacki

26.03.2017 KS Polonia Nysa – OKS Odra Opole 0:1

Skład Odry: D. Klisz, M. Kotula, D. Olszacki, M. Bergandy, K. Gradowski, K. Maraszek (Pietruszka 60′), P. Gracz, D. Jackowski, J. Lakwa, P. Ostrowski, G. Grabas
Rezerwowi: K. Rejowski, T. Pietruszka, K. Salatycki

Bramka dla Odry: G. Grabas (15′)

Żółta kartka: D. Olszacki
[foto-wlasne]