Wydział Sportu Urzędu Miasta Opola był organizatorem pierwszego Festiwalu Sportowego. W wyremontowanej hali „Okrąglak” spotkali się przedstawiciele wielu dyscyplin sportowych z naszego miasta. Nie zabrakło sportowców, trenerów i działaczy, a cała uroczysta gala została przeprowadzona na wysokim poziomie.

Oficjalnie wręczono dotacje dla klubów sportowych na 2018 rok, a także uhonorowano przedstawicieli dyscyplin indywidualnych. Lekkoatleci, kajakarze, pływacy czy też sztangiści odebrali stypendia na ten rok.

– Sport jest ważną gałęzią życia w Opolu – mówił prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski. – Wspieraliśmy go i będziemy wspierać. Przed nami nowe wyzwania, jak choćby budowa nowego stadionu piłkarskiego czy hali lekkoatletycznej. Wierzę, że już wkrótce infrastruktura sportowa w mieście będzie na wyższym poziomie, a drużyny czy sportowcy w dyscyplinach indywidualnych będą nam dostarczać kolejnych radości.

Jeszcze raz potwierdzone zostało, że nasz klub z budżetu miasta na 2018 rok może liczyć na sumę 1,5 mln zł. To duży skok w porównaniu do minionego roku, w którym to z budżetu miasta Odra otrzymała 500 tys. zł. Cieszymy się, że wysiłki piłkarzy, trenerów, a także wszystkich ludzi związanych z klubem są doceniane. Dołożymy wszelkich starań, żeby Odra pod względem sportowym i organizacyjnym nadal się rozwijała.

foto: Mariusz Matkowski/Urząd Miasta Opola/www.sportoweopole.pl
Przedstawiciel naszego klubu Marcin Sagan z rąk prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego odebrał symboliczną złotą kartę kredytową, na której znalazła się suma 1,5 mln zł.