Szanowni Kibice, pomimo chęci skupienia się wyłącznie na pracy dla dobra i na rzecz rozwoju Klubu, czujemy się zobowiązani żeby się z Wami pewnym faktem podzielić. Są media, które w sprawach klubowych manipulują, a przy tym straszą nasz Klub sądem!!! W końcu i my jako Klub doczekaliśmy się. Na szczęście nie jesteśmy pierwsi i zapewne nie będziemy ostatni.

27 października 2021 r. do Klubu wpłynęło ostateczne przedsądowe(!) wezwanie do zaniechania naruszeń dóbr osobistych, podpisane przez Mateusza Magdziarza – redaktora naczelnego, TVP SA oddział w Opolu, będącego jednocześnie dyrektorem TVP S.A. Oddział w Opolu. W 76-cio letniej historii Odry Opole nie ma wzmianki, aby kiedykolwiek lokalna telewizja działająca z publicznych pieniędzy zamiast wspierać – atakowała największy klub piłkarski w regionie. I to za co? Za realizację oryginalnego projektu polegającego na dystrybucji karnetów wśród opolskich kibiców! Doprawdy, dopuściliśmy się prawdziwej zbrodni na fanach Odry Opole…
Poniżej publikujemy tekst wezwania, w którym lokalny oddział publicznej telewizji i jej dyrektor Magdziarz straszy sądem Nasz Klub, którego zresztą w przeszłości był działaczem i członkiem Zarządu:

Przypomnijmy tylko, w dniu 22 października 2021 r. ukazał się Tweet TVP3, o następującej treści:
„Karnety po 5 złotych dla kibiców Odry Opole na sezon 2021/2022 z dofinansowaniem z Budżetu Obywatelskiego – taki projekt uzyskał największe poparcie w głosowaniu. Mimo że karnety już rozdysponowano, podjęto decyzję o wycofaniu przedsięwzięcia. Kibice są tym oburzeni.”
W odpowiedzi uspokoiliśmy kibiców, że ich karnety są ważne i napisaliśmy na naszych kanałach komunikacyjnych, m.in., że:
„Informujemy, że nie rozumiemy kłamliwej propagandy TVP3 Opole dotyczącej obowiązywania karnetów zakupionych w ramach zadania „Kibicuj w #wrytmieOdry”. Karnety, które kibice niebiesko-czerwonych nabyli za 5 złotych obowiązują na cały sezon 2021/22 (….)”.
Z niedowierzaniem zanotowaliśmy postawiony nam przez dyrektora oddziału TVP w Opolu zarzut manipulacji  a szczególnie zmartwiliśmy się, że możemy podważyć wiarygodność TVP3 Opole i narazić ją na utratę zaufania. Akurat o to TVP3 Opole „dba” sama, czego jednym z przykładów jest właśnie bezprzykładny i haniebny atak na nasz Klub.