W 19. kolejce Fortuna 1 Liga niebiesko-czerwoni zmierzą się przy ulicy Oleskiej 51 ze Stomilem Olsztyn.

Goście zainaugurowali rundę wiosenną na własnym stadionie i ulegli drużynie GKS-Tychy 1-2. W przerwie zimowej w Olsztynie doszło do kilku zmian w kadrze, która występowała w rundzie jesiennej. Z “Dumą Warmii” pożegnał się m.in. Wiktor Biedrzycki, który przeniósł się do lidera z Niecieczy, a po okresie wypożyczenia do Wisły Kraków wrócił Serafin Szota. W tabeli Stomil plasuje się na 13 pozycji z 20 punktami na koncie. W trwającym sezonie Stomil ośmiokrotnie grał w delegacji, z których przywiózł 11 punktów. Olsztynianie wygrali tylko jedno, z ostatnich pięciu spotkań na wyjeździe.

Odra w pierwszej kolejce po wznowieniu rozgrywek uległa na wyjeździe jednemu z kandydatów do awansu – ŁKS Łódź 1-2. W porównaniu do poprzedniego spotkania do składu może powrócić Miłosz Trojak, który w pierwszym meczu pauzował za nadmiar żółtych kartek.

Do tej pory obie ekipy mierzyły się ze sobą siedem razy. Bilans tych spotkań jest zdecydowanie na korzyść olsztynian. Zwyciężyli pięciokrotnie, raz zanotowano remis i raz zwyciężyła Odra, która w drugiej kolejce tego sezonu w Olsztynie 1:0 wygrała po bramce Dawida Korta.

W tabeli ligowej Odra  zajmuje 8. miejsce i ma 5 punktów przewagi nad najbliższym rywalem.

Początek meczu o godzinie 14:00. Transmisja w Radiu Opole oraz na platformie IPLA.

Odra Opole – Stomil Olsztyn

19.  kolejka Fortuna 1 Ligi
Piątek, 4 marca 2021, godz. 14:00, Opole ul Oleska 51.

Sędziuje: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

Kurs w Fortunie na to, że ODRA wygra wynosi 2,06.

“Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z.o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

foto: Daria Strąk