Niedzielne spotkanie Odry ze Skrą Częstochowa będzie 15. meczem tych drużyn w historii zmagań o ligowe punkty. 10 spotkań kończyło się wygraną niebiesko-czerwonych.

Bardzo dobry bilans naszego zespołu rozpoczął się już od pierwszej konfrontacji, która nastąpiła 15 kwietnia 1951 roku w Częstochowie. Ciekawostką jest fakt, że oba zespoły występowały wówczas pod innymi nazwami niż obecnie. Skra była Ogniwem Częstochowa, a Odra grała pod szyldem „Budowlani Opole”. Klub z Opola wygrał ten mecz 2:0. W rewanżu ponownie górą była nasza drużyna (3:2).

Skra Częstochowa to jeden z tych zespołów, który „leży” naszej drużynie. W całej historii Skrzacy wygrali tylko raz – 3 czerwca 2016 roku. Wtedy Odra miała zapewnione zwycięstwo w III lidze i awans i w ostatniej kolejce sezonu 2015/2016 uległa na Oleskiej 0:1.

Bilans ligowych meczów Odry ze Skrą to 14 ligowych meczów: 10 zwycięstw, 3 remisy, 1 przegrana. Bilans bramkowy 33:12.

W poprzednim sezonie na stadionie przy przy Oleskiej górą była Odra, która po golu Mateusza Kamińskiego w 89. minucie wygrała 1:0. W rewanżu na stadionie w Bełchatowie (tam domowe spotkania rozgrywa Skra) odnotowaliśmy remis 2:2.

Spotkanie Odra Opole – Skra Częstochowa (18.09.2022 r. godz. 18:00) możecie obejrzeć:

 • na stadionie przy ul. Oleskiej 5, bilety do kupienia:
 • oraz w punktach na terenie Opola:
  ➡️ Empik – ul. Krakowska 45/47,
  ➡️ Empik (CH Karolinka) ul. Wrocławska 154,
  ➡️ Kolporter – (Opolanin) – Pl. Teatralny 13,
  ➡️ Kolporter (Carrefour) – Niemodlińska 21,
  ➡️ Empik w CH Turawa Park (Zawada, ul. Dębowa 1).
 • kupując dostęp do transmisji PPV (część zysków wróci na konto klubu) (LINK)
 • wykupując pakiet POLSAT BOX GO (LINK)