Historia spotkań z Zagłębiem Sosnowiec sięga roku 1952. Wtedy Odra występowała pod nazwą Budowlani Opole, a Zagłębie występowało pod nazwą Stal Sosnowiec. Pierwszy mecz rozegrany został w Sosnowcu i górą byli gospodarze, którzy pokonali Budowlanych 2:1. Za to na swoim terenie opolanie sprawili rywalom srogi rewanż, pokonując Stal aż 7:1! Między innymi dzięki tej wygranej z bezpośrednim przeciwnikiem do awansu, Budowlani zwyciężyli w 3. grupie II ligi i po raz pierwszy awansowali na najwyższy szczebel piłkarskich rozgrywek w Polsce.

Drużyna Zagłębia wpisała się  w historię niebiesko-czerwonych również z innego powodu. To Zagłębie było rywalem Odry, gdy nasz zespół 19 maja 1978 roku rozgrywał swój jubileuszowy mecz numer 500 w I lidze (Ekstraklasie). Ten mecz wygrała Odra 2:0.

W całej historii to zespół ze Śląska ma lepszy bilans meczów bezpośrednich, ale to dla niebiesko-czerwonych pozytywnie przedstawia się bilans ostatnich pojedynków z Chłopcami znad Brynicy. Nasza opolska Odra nie przegrała sześciu poprzednich bezpośrednich meczów (4 wygrane i 2 remisy). Zagłębiacy jeszcze dłużej, bo od  8 czerwca 2014 roku czekają na wygraną w Opolu, gdy obie drużyny rywalizowały w III lidze. Od tego czasu rozegrane zostały cztery spotkania ligowe w Opolu i Odra wygrała trzy z nich, a raz podzieliła się punktami. W poprzednim sezonie podopieczni Piotra Plewni wygrali w Opolu 1:0 po golu Mateusza Marca, a w rewanżu padł remis 1:1.

Bilans meczów Odry z Zagłębiem Sosnowiec: 66M, 25Z – 10R – 31P, bramki 88:107

Piątkowe spotkanie Odra Opole – Zagłębie Sosnowiec (godz. 20:30) możecie obejrzeć:

  • na stadionie przy ul. Oleskiej 51
  • w Polsacie Sport
  • kupując dostęp do transmisji PPV (część zysków wróci na konto klubu) (LINK)
  • wykupując pakiet POLSAT BOX GO (LINK)

Faworytem piątkowego spotkania jest nasza drużyna. Kurs w FORTUNIE na to, że Odra wygra na swoim terenie wynosi 2.32. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie klikając w –> LINK

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.