Poniedziałkowe spotkanie z Chrobrym Głogów będzie 25. w historii pojedynków obu zespołów.

Po raz pierwszy mierzyliśmy się z gośćmi w sezonie 1985/1986. Na drugoligowym froncie zanotowaliśmy wówczas bezbramkowy remis w Opolu oraz porażkę 0:3 w Głogowie. Kolejne mecze w drugiej lidze, rozegraliśmy z Chrobrym dopiero w sezonie 2017/18. Niestety w dwóch spotkaniach ugraliśmy zaledwie jeden punkt. W między czasie wszystkie ligowe pojedynki stoczyliśmy w walce o mistrzostwo trzeciej ligi.

W poprzednim sezonie w bezpośrednich spotkaniach obie drużyny wykorzystały atut własnego boiska. W Opolu niebiesko-czerwoni wygrali po bramce Krzysztofa Janusa z rzutu karnego w 90. minucie gry. W rewanżu w identycznym rozmiarze wygrali głogowianie po golu Mateusza Bochnaka.

Od powrotu Odry na poziom I ligi z Chrobrym mierzyliśmy się dziesięciokrotnie. Sześć spotkań zakończyło się naszą wygraną, trzy mecze padły łupem Chrobrego i raz odnotowano remis.

Bilans wszystkich spotkań również wypada na korzyść naszego zespołu: 24 meczów, 12 zwycięstw – 3 remisy – 9 zwycięstw głogowian, bramki 33:31 dla Odry.

Fot. Mirosław Szozda