Pierwsza konfrontacja Odry i ŁKS-u miała miejsce w 1956 roku. W ciągu kolejnych 66 lat oba zespoły grały ze sobą o ligowe punkty aż 47-krotnie.

Pierwszy pojedynek miał miejsce w 6. kolejce I ligi (obecnie Ekstraklasa) w 1956 roku. Gospodarzem meczu w Łodzi był ŁKS i wygrał pewnie 5:1. W rewanżu ponownie lepsi byli łodzianie, którzy w Opolu wygrali 3:0.

Generalnie, początek konfrontacji należał do zespołu z Łodzi, który wygrywał z Odrą w sześciu pierwszych meczach z rzędu. Opolanie przełamali się dopiero w pojedynku numer 9, w 7. kolejce 1961 roku.

Niebiesko-czerwoni skutecznie rewanżowali się rywalom z Łodzi i zanotowali passę 8 zwycięstw z rzędu nad ŁKS-em. Seria ta rozpoczęła się w I lidze 26 lutego 1978 roku. Kontynuowana na tym szczeblu była do 1981 roku. Wtedy Odra pożegnała się z I ligą. Seria z ŁKS-em jednak trwała nadal i kiedy po latach zespoły ponownie stanęły w szranki (27 sierpnia 2000 roku), kolejny raz górą byli opolanie. Co ciekawe, w ciągu tych 8 zwycięskich meczów Odra nie straciła żadnej bramki! W kolejnym meczu był bezbramkowy remis, więc możemy też mówić o serii 9 meczów bez straty gola i porażki.

Kolejne pojedynki w XXI wieku częściej kończyły się wygranymi gospodarzy niedzielnego spotkania.

W tym sezonie to jednak Odra wygrała jesienią na Oleskiej 3:0, rozgrywając jedno z lepszych spotkań tego sezonu.

Bilans 47 meczów ligowych Odry Opole z ŁKS-em Łódź:

19 Zwycięstw, 10 Remisów, 18 Porażek

Bilans bramkowy 58:67

Niedzielne spotkanie ŁKS Łódź – Odra Opole (godz. 18:00) możecie obejrzeć:

  • kupując dostęp do transmisji PPV (część zysków wróci na konto klubu) (LINK)
  • wykupując pakiet POLSAT BOX GO (LINK)

Kurs w Fortunie na to, że Odra wygra w Łodzi z ŁKS-em wynosi 4.40. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie klikając w ‑> (LINK)

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.