Dziesiąte w historii spotkanie Odry Opole z Koroną Kielce o ligowe punkty zapowiada się niezwykle ciekawie. Statystyki pozwalają z umiarkowanym optymizmem oczekiwać na piątkowy mecz.

Jak dotąd Korona pasuje Odrze. Świadczy o tym bardzo korzystny bilans meczów  bezpośrednich.

Po raz pierwszy piątkowi rywale spotkali się ze sobą w sezonie 1975/1976. Wtedy to Odra prowadzona przez nowego trenera – Antoniego Piechniczka (we wtorek obchodził jubileusz ->LINK) w grupie południowej II ligi pewnym krokiem zmierzała po zwycięstwo w rozrywkach i awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy. W obu meczach ze złocisto-krwistymi zgarnęła komplet punktów.

Drużyna ze stolicy województwa świętokrzyskiego po raz pierwszy wygrała z Odrą 3 maja 2009 roku, w Kielcach 2:0. Po raz drugi  ta sztuka im się udała w obecnym sezonie, kiedy to Koroniarze na Suzuki Arenie odrobili stratę bramki i wygrali 2:1. W tamtym spotkaniu niebiesko-czerwoni od 68. min. po czerwonej kartce dla Krzysztofa Janusa musieli kończyć w „10”. W poprzednim sezonie jednak na Oleskiej 18 kwietnia 2021 r. Koroniarze musieli uznać wyższość Odry, która wygrała 1:0.

Faktem jest, że Odra w Opolu z Koroną  nie straciła żadnego punktu. Niebiesko-czerwoni wygrali wszystkie 4 domowe mecze, legitymując się bilansem bramkowym 9:1. O tym czy piłkarze naszego zespołu staną na wysokości zadania i podtrzymają tę serię przekonamy się w piątkowy wieczór.

Bilans meczów Odry Opole z Koroną Kielce: 9 Meczów, 7 Zwycięstw – 0 Remisów – 2 Porażki, bramki: 17:5.

Piątkowe spotkanie Odra Opole – Korona Kielce (godz. 20:30) możecie obejrzeć:

  • przychodząc na stadion na Oleską 51, wspierając dopingiem naszych piłkarzy ->KUP BILET
  • na kanale Polsat Sport News
  • kupując dostęp do transmisji PPV (część zysków wróci na konto klubu) (LINK)
  • wykupując pakiet POLSAT BOX GO (LINK)

Kurs w Fortunie na to, że Odra wygra w Opolu z Koroną wynosi 3.15. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie klikając w ‑>  (LINK)

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.