To będzie już 38. pojedynek obu zespołów o ligowe punkty. Ogólny bilans niebiesko-czerwonych nie jest wcale taki zły, jak mogą sugerować ostatnie mecze, które należą zdecydowanie do zespołu z Jastrzębia.

Po raz pierwszy do konfrontacji obu ekip doszło na boiskach drugiej ligi w sezonie 1985/86. Opolanie na Oleskiej 51 zwyciężyli pewnie 3:0. W rewanżu padł bezbramkowy remis.

Zespoły grały ze sobą dużo, czy to w I, II czy III lidze. Rezultaty były naprawdę różne (np. w sezonie 1995/1996 zanotowano najwyższe zwycięstwo Odry 4:1, ale także najwyższą porażkę 0:4), a mecze bardzo emocjonujące. Aż do pewnego czasu…

12 września 2015 roku oba zespoły występowały w III lidze, a Odra po golach Mateusza Bodziocha i Marcina Niemczyka wygrała na wyjeździe 2:1. Ciężko w to uwierzyć, ale było to ostatnie ligowe zwycięstwo niebiesko-czerwonych nad zespołem z ul. Harcerskiej.

Od tego czasu rozegrano 8 meczów, z czego 6 zakończyło się porażkami, a tylko 2 remisami niebiesko-czerwonych. Najbliżej przełamania serii bez zwycięstwa z GKS-em Jastrzębie nasz zespół był jesienią obecnego sezonu. Po golach Dawida Czaplińskiego w 3. min. meczu i Krzysztofa Janusa w 6 min. meczu Odra prowadziła do przerwy 2:0. Goście tamtego spotkania jednak nie wywiesili białej flagi, po przerwie zdobyli dwie bramki i w ostatecznym rachunku wywieźli z Opola 1 punkt. W efekcie przedłużona została seria meczów z rzędu bez zwycięstwem z GKS-em Jastrzębie do 8 spotkań. Czas najwyższy na zwycięstwo!

Bilans Odry w meczach z GKS-em Jastrzębie: 37 meczów: 10 zwycięstw, 12 remisów, 15 porażek. Bilans bramkowy: 39:48.

 

Niedzielne spotkanie GKS Jastrzębie – Odra Opole (godz. 15:00) możecie obejrzeć:

  • kupując dostęp do transmisji PPV (część zysków wróci na konto klubu) (LINK)
  • wykupując pakiet POLSAT BOX GO (LINK)

Kurs w Fortunie na to, że Odra wygra w Jastrzębiu z miejscowym GKS-em wynosi  2.60 co oznacza, że bukmacherzy dają naszemu zespołowi większe szanse niż rywalom. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie klikając w –> (LINK)

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.