Sąsiedzi z tabeli Fortuna 1 Ligi będą kolejnym przeciwnikiem Odry w  28. kolejce ligowych zmagań. Opierając się na statystykach, faworytem będą goście, a w meczu padnie kilka goli.

Historia pojedynków między tymi drużynami rozpoczęła się w sezonie 1976/1977. Wtedy to w obu meczach I ligi (Ekstraklasy) padł remis 1:1.

W ostatnim czasie GKS Tychy to zaraz po zespole GKS-u Jastrzębie najniewygodniejszy rywal niebiesko-czerwonych w lidze. Dowodem na to są rezultaty w ostatnich 6 bezpośrednich pojedynkach: 1 remis i aż 5 przegranych Odry. Po raz ostatni piłkarze opolskiej drużyny wygrali z Tychami 21 lipca 2018 roku w Opolu 2:1 po golach Mateusza Czyżyckiego i Ivana Martina. Ciekawostką jest fakt, że w tamtym spotkaniu, w niebiesko-czerwonych barwach na pozycji fałszywej „9” grał Jakub Moder.

W przedostatniej kolejce poprzedniego sezonu, gdy Odra walczyła o baraże, a Tychy o bezpośredni awans do Ekstraklasy, na Oleskiej opolanie doznali bolesnej lekcji i ulegli gościom ze Śląska aż 1:5. To jednak nie najwyższa porażka Odry w starciu z tyszanami. W sezonie 1991/1992, w III lidze Odra na wyjeździe przegrała aż 1:6. Co ciekawe w tym samym sezonie Odra zanotowała z Tyskimi zwycięstwo 2:0 – jedyne w historii meczów o punkty odniesione więcej niż jedną bramką.

Bilans meczów Odry z GKS-em Tychy to 25 spotkań: 9 zwycięstw, 5 remisów, 11 porażek. Bilans bramkowy: 30:44

Wtorkowe spotkanie Odra Opole – GKS Tychy (godz. 18:00) możecie obejrzeć:

  • kupując dostęp do transmisji PPV tylko na ten 1 konkretny mecz (część środków trafia na konto naszego Klubu) (LINK)

  • wykupując pakiet POLSAT BOX GO (LINK)

ale najlepiej obejrzeć mecz na żywo, na stadionie na Oleskiej. Tu kupicie bilety na mecz ->KUP BILET

Kurs w Fortunie na to, że Odra zwycięży w Opolu wynosi 2.70. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie klikając w –> (LINK)

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.