Niedzielny mecz 27. kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy drużynami z Katowic i Opola będzie ich 30 spotkaniem o stawkę.

Po raz pierwszy pomiędzy Odrą, a GiekSą do rywalizacji doszło 26 sierpnia 1965 roku w 4. kolejce I ligi (Ekstraklasa). Na swoim terenie Odra wygrała 3:0. W rewanżu, w Katowicach padł bezbramkowy remis.

W historii spotkań z klubem z ul. Bukowej jeden mecz został zweryfikowany jako walkower na korzyść GKS-u. 16 sierpnia 2008 roku mecz w Katowicach zakończył się remisem 1:1, a bramkę dającą wyrównanie niebiesko-czerwonym zdobył w 89. min. Tomasz Copik, obecny asystent trenera w sztabie Odry. Niestety, po meczu okazało się, że nieuprawnionym zawodnikiem do gry w tym spotkaniu był Charles Uchenna Nwaogu i Odra ukarana została walkowerem.

W obecnym sezonie Odra w Opolu pokonała żółto-zielono-czarnych 4:2, a bramki dla naszego zespołu zdobywali: Krzysztof Janus, Arkadiusz Piech, Mateusz Maćkowiak i Konrad Nowak.

W sumie rozegrano 29 spotkań pomiędzy Odrą Opole i GKS-em Katowice: 12 to były zwycięstwa GKS-u, 10 remisów, a 7 zwycięstw Odry. Bilans bramkowy (bilans uwzględnia wyniki na boisku, nie walkower): 30:34 .

 

Niedzielne spotkanie GKS Katowice – Odra Opole (godz. 18:00) możecie obejrzeć:

  • kupując dostęp do transmisji PPV tylko na ten 1 konkretny mecz (LINK)

  • wykupując pakiet POLSAT BOX GO (LINK)

Kurs w Fortunie na to, że Odra zwycięży w Katowicach  wynosi  3.35. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie TUTAJ –> (LINK)

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.